Miasto Pruszcz Gdański

Pruszcz Gdański to nowoczesne, prężnie rozwijające się i niezwykle ciekawe miasto, położone w sercu powiatu gdańskiego. Ma ponad 32 tys. mieszkańców i znajduje się zaledwie 10 km od centrum Gdańska. To miasto kompaktowe, w którym dobrze się mieszka, pracuje i wypoczywa. Posiada atrakcyjne warunki do życia, sprzyjający klimat gospodarczy i inwestycyjny oraz bogatą ofertę kulturalną.

Jest ważnym węzłem komunikacji samochodowej i kolejowej. Leży w rozwidleniu głównych krajowych arterii komunikacyjnych Gdańsk-Warszawa i Gdańsk-Łódź; przebiega przez nie linia kolejowa, łącząca Warszawę z Gdańskiem. Dodatkowym atutem Pruszcza Gdańskiego jest bezpośrednie sąsiedztwo obwodnicy Trójmiasta i autostrady A1 prowadzącej z północy na południe kraju.
 
Miasto posiada gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych. Łączna liczba kilometrów wyznaczonych miejskich ścieżek rowerowych w Pruszczu Gdańskim wynosi 38,5 km.

Szlaki wiodą po najciekawszych punktach miasta, oferując jednocześnie miejsca do odpoczynku jak i aktywności na świeżym powietrzu w tym place zabaw, siłownie, liczne parki: Park Piknikowy, Park Krainy Polodowcowej, Park Dębowy, Park Miejski, Park z Gruszą oraz Park Kulturowy Faktoria z kompleksem boisk, skateparkiem i parkiem trampolin.

Dodatkowo zaledwie 200 m od dworca PKP i parkingu Park & Ride, usytuowana jest plaża miejska, a przez cały rok można korzystać z dwóch miejskich krytych pływalni: przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz Szkole Podstawowej nr 3.