• Home
  • Defibrylatory

Defibrylatory

Na terenie Miasta Pruszcz Gdański istnieje sieć defibrylatorów, które mogą zostać użyte w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia. 

Co to jest defibrylator?
Defibrylatory serca to nowoczesne i niezawodne urządzenia, które poprzez specjalny program poprowadzą ratującego przez cały proces ratunkowy.

Kto może użyć defibrylatora?
Dawniej defibrylacją mogła zajmować się tylko osoba z wykształceniem medycznym, obecnie mamy do czynienia z urządzeniami, które może obsługiwać osoba postronna, będąca najbliżej i najszybciej zdarzenia z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Gdzie są zlokalizowane defibrylatory?
Mapa z zaznaczonymi punktami, gdzie znajdują się defibrylatory


Lista defibrylatorów w mieście Pruszcz Gdański:
  1. Defibrylator zewnętrzny przy ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański, budynek Urzędu Miasta Pruszcz Gdański.
  2. Defibrylator zewnętrzny przy ul. Krótka 4, 83-000 Pruszcz Gdański, budynek Straży Miejskiej, ściana w przejściu, pomiędzy budynkami ul. Krótkiej 4 i 6, wchodząc od strony przystanku.
  3. Defibrylator zewnętrzny przy ul. Polskich Kolejarzy 5, 83-000 Pruszcz Gdański, budynek Targowiska "Mój rynek", wejście od strony torów.
  4. Defibrylator zewnętrzny przy ul. Niemcewicza 1, 83-000 Pruszcz Gdański, przy  przy wejściu do budynku Hali Sportowej.
  5. Defibrylator zewnętrzny przy ul. Kasprowicza 16, 83-000 Pruszcz Gdański, przy wejściu do budynku Krytej Pływalni mieszczącej się przy Szkole Podstawowej nr 4.
  6. Defibrylator przenośny przy ul. Zastawnej 8, 83-000 Pruszcz Gdański, w chacie technicznej na terenie Faktorii.
image image image image image image image image