Hotspoty WIFI w Pruszczu Gdańskim

W mieście Pruszcz Gdański działają hotspoty WiFi. Łącznie na terenie miasta znajdziemy 12 nadajników, których zakupienie oraz montaż zostały zrealizowane w ramach projektu WiFi4EU. 

Lokalizacja nadajników odpowiada umiejscowieniu terenów rekreacyjnych (parków. skwerów i placów zabaw) w naszym mieście, uczęszczanych licznie przez mieszkańców. Budowa sieci bezpłatnego dostępu do Internetu wpisuje się w realizowany konsekwentnie przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego program polityki prospołecznej i prorodzinnej. Przepustowość łącza w miejskich hotspotach osiąga 30 Mb/s.

Program WIFI4EU
WiFi4EU to inicjatywa wdrażana przez Komisję Europejską. Celem tej inicjatywy jest zapewnienie na szczeblu lokalnym – na poziomie gmin – publicznego dostępu do bezprzewodowego Internetu. Program WiFi4EU ma umożliwić stworzenie ogólnoeuropejskiej sieci publicznych hotspotów zapewniających mieszkańcom dostęp do Internetu w gminach w całej Unii Europejskiej. Gmina Miejska Pruszcz Gdański pozyskała od Komisji Europejskiej za pośrednictwem Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci dotację w wysokości 15 000 EUR na realizację działania pt. „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU”.

Jak się połączyć?
Połączenie z siecią WiFi4EU jest proste. Komisja Europejska zarządziła, że nazwa sieci musi brzmieć „WiFi4EU”. Nazwa ta jest wszędzie taka sama, dzięki czemu będzie można łatwo rozpoznać hotspoty WiFi4EU w całej Europie. Przy pierwszym połączeniu do bezpłatnej sieci Wi-Fi użytkownik zostanie przekierowany na stronę bezpiecznego logowania (portal autoryzacji). Będzie mógł zalogować się za pomocą prostego kliknięcia umożliwiającego połączenie. Po połączeniu z siecią Wi-Fi będzie można swobodnie korzystać z Internetu! W celu połączenia z siecią WIFI4EU należy również zaakceptować regulamin korzystania z usługi.

Poniżej pełen wykaz nadajników:
Lp. Lokalizacja nadajnika Obszar objęty zasięgiem
1.
Urząd Miasta – ul. Grunwaldzka 20 Część Placu Jana Pawła II, deptak w kierunku dworca, teren wokół Urzędu Miasta
2.
Maszt na budynku Straży Miejskiej w Pruszczu Gdański ul. Krótka 4 Skrzyżowanie główne ulic Grunwaldzkiej i Chopina, przyległy park Rycerza Stefana, przystanki autobusowe w obu kierunkach
3.
Plac zabaw – ul. Przy Torze Teren placu zabaw
4.
Park Kulturowy Faktoria Teren parku
5.
Plac rekreacyjny na osiedlu Komarowo Teren placu rekreacyjnego
6.
Plac rekreacyjnego przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy- Słoneczna Teren placu rekreacyjnego
7.
Plac rekreacyjny przy ul. Modrzewskiego Teren placu rekreacyjnego
8.
Deptak od strony ronda przy ul. Powstańców Warszawy do ul. Skalskiego do dworca Deptak do dworca PKP
9.
Plac im. Jerzego Popiełuszki Teren parku
10.
Park Krainy Polodowcowej Część parku krainy polodowcowej (ok. 100 m od wejścia)
11.
Park przy ul. Gałczyńskiego Teren parku rekreacyjnego
12.
Rondo przy dworcu (zajezdnia autobusowa) Teren przyległy dworca, grilowisko i plaża miejska przy rzece Raduni

Sprawdź lokalizację hotspotów na mapie miasta:
Mapa hotspotów wifi w Pruszczu Gdańskiem (miasto)