Image

Operacja Czysta Rzeka - wspólnie dla Raduni

W związku z ogólnopolską akcją "Operacja Czysta Rzeka" zapraszamy do udziału we wspólnym sprzątaniu brzegów Rzeki Raduni. Sztab zorganizowany w Pruszczu Gdańskim rozpocznie sprzątanie od Parku Kulturowego Faktoria i dalej wraz z nurtem rzeki w stronę wyjazdu z miasta.

Czym jest Operacja Czysta Rzeka?

To oddolna, ogólnopolska akcja społeczna zachęcająca lokalne społeczności do brania spraw we własne ręce i pracy na rzecz wspólnej przestrzeni oraz środowiska naturalnego. W dobie współczesnych wyzwań ekologicznych wszyscy potrzebujemy dostępu do bujnej, nienaruszonej przez człowieka przyrody, ponieważ to od niej zależy nasz dobrostan oraz jakość życia. Inicjatorzy akcji dążą do tego, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą. Pierwsza edycja odbyła się w 2019 roku.

Jak dołączyć do akcji?

W akcji może wziąć udział każdy, komu nie jest obojętna przyroda i kto chce zadbać o otoczenie, w którym mieszka. Miejsce zbiórki to parking przy Parku Kulturowym Faktoria (od strony ulicy Zastawnej), 20 kwietnia 2024 r. (sobota) o godz. 11:00.

Zgłaszając swój udział z wyprzedzeniem, można otrzymać gadżety i unikatowy dyplom z akcji. Szczegóły na stronie: www.system.operacjarzeka.pl


Spotkajmy się nad rzeką!