Powiatowy konkurs pt. Książki zaklęte w Lego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim zapraszają do udziału w konkursie pt. Książki zaklęte w Lego.

Lego wymyślił duński stolarz z Billund, Ole Kirk Christiansen. Zaczęło się od tego, że po pożarze warsztatu stolarskiego wystrugał dla swoich dzieci drewnianą kaczkę. Zabawka spodobała się okolicznym dzieciom i Christiansen zaczął produkować kolejne podobnego rodzaju zabawki, a później klocki. W 1934 roku nazwał swoją firmę „Lego” – nazwa pochodziła od duńskiego wyrażenia „leg godt”, czyli „baw się dobrze”. W 1947 roku Lego zaczęło produkować plastikowe zabawki, a dwa lata później powstała pierwsza wersja znanych do dziś klocków, które łączyły się ze sobą. Również i my pragniemy zachęcić naszych uczniów, aby dołączyli do osób, którym zabawa klockami LEGO sprawia wiele przyjemności. W związku z tym już po raz kolejny zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym konkursie pt. Książki zaklęte w Lego.

Zadanie konkursowe, adresaci:
Konkurs kierujemy do przedszkolaków w wieku 4-6 lat oraz uczniów klas 0-III i IV-VI szkół podstawowych z terenu powiatu gdańskiego. Zadanie polega na przedstawieniu tytułu lub sceny z wybranej książki za pomocą klocków LEGO.

Szczegóły oraz niezbędne formularze dotyczące konkursu znajdziecie z załączonym Regulaminie zamieszczonym na stornie biblioteki pod adresem:
https://biblioteka-pruszcz.pl/powiatowy-konkurs-pt-ksiazki-zaklete-w-lego-2/