Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański
 • Home
 • Oferty
 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim


 • Parking

Nawiguj z Google

Nawiguj z jakdojade.pl


Opis

Podstawowa działalność Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim polega na gromadzeniu i udostępnianiu zbiorów. Biblioteka aktywnie uczestniczy również w życiu kulturalnym i oświatowym środowiska. Współpracujemy z przedszkolami, szkołami, stowarzyszeniami z terenu Pruszcza i okolic.

W ramach działalności biblioteka podejmuje liczne inicjatywy mające na celu aktywizowanie lokalnej społeczności m.in.:
 • Dyskusyjny Klub Książki – projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mający na celu m.in. ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz promowanie mody na czytanie.
 • Praca z niepełnosprawnymi – biblioteka współpracuje z placówkami dla osób niepełnosprawnych: Środowiskowy Dom Samopomocy oraz Ośrodek Rehabilitacyjny Edukacyjny i Wychowawczy (OREW) w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia mają na celu poszukiwanie wartości, które będą dodawać uczestnikom pewności siebie i sprawiać radość.
 • Akcja Lato i Akcja Zima – poprzez różnorodne propozycje w okresie wakacji oraz ferii zimowych dzieci mają możliwość poznać historię regionu i okolicznych gmin.
 • Konkursy – biblioteka organizuje również konkursy czytelnicze, plastyczne, jak również konkursy, w których łączy się obie te formy. Jest to jedna z najpopularniejszych form rozwijania zainteresowań czytelniczych.
 • Lekcje biblioteczne – przeprowadzane przez pracowników lekcje cieszą się dużym zainteresowaniem. Biblioteka współpracuje z placówkami oświatowymi nie tylko z terenu miasta, ale także z okolicznych miejscowości. Realizuje przy tym tematy z tzw. przysposobienia czytelniczego oraz zajęcia na zamówione przez wychowawców i pedagogów zagadnienia.
 • Wystawy – dobierając tematykę wystaw kluczowe jest, aby pełniły one nie tylko funkcje informacyjne, lecz także, aby odzwierciedlały ważne tematy życia kulturalnego, informowały o wydarzeniach istotnych dla lokalnej społeczności.
 • Spotkania autorskie – wydarzenia są organizowane zarówno dla dorosłych czytelników, jak i dla tych najmłodszych. Na autorskich spotkaniach z czytelnikami pojawili się m.in.: Krzysztof  Zanussi ,Wanda Chotomska, Bogusław Wołoszański, Bogusław Kaczyński, Hanna Bakuła, Marcin Wolski, Grażyna Szapołowska, Elżbieta Dzikowska, Waldemar Bartoszewski, Barbara Wachowicz, Jacek Fedorowicz, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Grzegorz Kołodko, Maria Czubaszek, Krystyna Kurczab-Redlich, Mariusz Wilk, Wojciech Jagielski, Martyna Wojciechowska i inni.
 • Pracownia Komputerowa – placówka włączyła się w projekt Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku "Pomorska Sieć Informacji Regionalnej", współfinansowany przez Unię Europejską. Celem projektu było stworzenie bazy informacji lokalnej, zawierającej wiadomości o kulturze, walorach turystycznych, gospodarce, folklorze województwa pomorskiego. Korzystanie z czytelni internetowej jest bezpłatnie.

Regulamin i warunki

Karta uprawnia do rabatu:
- 50% na wydanie duplikatu Metropolitalnej Karty do Kultury.

Aby skorzystać z rabatu:
1. Poinformuj obsługę o posiadaniu ważnej Karty Mieszkańca i udostępnij ją obsłudze przed zakupem usługi.
2. Twoja Karta zostanie zweryfikowana za pomocą urządzenia mobilnego lub komputera.
3. Po pozytywnej weryfikacji Karty otrzymasz rabat na usługę.


Wydarzenia

Pruszcz Gdański

Powiatowy konkurs pt. „Książki zaklęte w Lego”

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zaprasza po raz kolejny do wzięcia udziału w Powiatowym konkursie pt. „Książki zaklęte w Lego”.

więcej
12Kwietnia 2024
trwa...
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

Powiatowy Konkurs Literacki pt. Afera w Bibliotece

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zaprasza po raz kolejny do wzięcia udziału w Powiatowym konkursie pt. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pru ...

więcej
14Kwietnia 2024
trwa...
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim

Biesiada Literacka z Pawłem Olechnowiczem

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszają na Biesiadę Literacką z Pawłem Olechnowiczem.

więcej
20Kwietnia 2024

Zapraszamy na planszówki

Zapraszamy miłośników gier planszowych na kolejne spotkanie. Dobra zabawa gwarantowana.  

więcej
25Kwietnia 2024
Pruszcz Gdański

XXI Tydzień Bibliotek "Biblioteka – miejsce na czasie"

„Biblioteka – miejsce na czasie” to hasło przewodnie tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Inicjatywa obchodów ma na celu masową promocję literatury. To równ ...

więcej
Najbliższe wydarzenie: 8Maja 2024