Fotolokacja - pierwsza taka wystawa w Trójmieście!

  • Home
  • Wydarzenia
  • Fotolokacja - pierwsza taka wystawa w Trójmieście!

Burmistrz Pruszcz Gdańskiego oraz Magdalena Tuźnik wraz z Referatem Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego zapraszają na multimedialną wystawę fotografii "Fotolokacja". Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w okresie 17 lipca – 17 września 2021 r. w Domu Wiedemanna od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 16:30.

Burmistrz Pruszcz Gdańskiego oraz Magdalena Tuźnik wraz z Referatem Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego zapraszają na multimedialną wystawę fotografii "Fotolokacja". Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających w okresie 17 lipca – 17 września 2021 r. w Domu Wiedemanna od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 16:30.

Tym, co wyróżnia Fotolokację, jest forma prezentacji i podejście do tematu. Magdalena Tuźnik, artystka mieszkająca i tworząca w Pruszczu Gdańskim, od wielu lat zajmująca się malarstwem, tym razem postanowiła zaprezentować efekty swojej drugiej pasji – fotografii. Autorka pokaże nam mniej znane miejsca swojego miasta oraz Gdańska, Gdyni i Sopotu. Będzie to podróż po trochę zapomnianych przestrzeniach, często nie do końca odkrytych, często tajemniczych. Prezentowane zdjęcia to wynik blisko dwuletniej pracy i setek przejechanych rowerem kilometrów.

Wystawa ma dwie warstwy: tematyczną i formalną. Autorka wspólnie z mężem Andrzejem oraz pracownikami Referatu Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim zdecydowali o niecodziennej formie prezentacji. Aby zobaczyć wystawę musimy rzecz jasna wybrać się do zrewitalizowanego Domu Wiedemanna, ale koniecznie z własnym smartfonem lub tabletem wyposażonym w czytnik kodów QR i z dostępem do internetu. Niespodzianką będzie to, że wystawę jakby zabierzemy ze sobą, a to postawi nas wobec pytania o obecność dzieła sztuki we współczesnej przestrzeni: czy przestrzeń ta jest już w pełni cyfrowa? Czym jest dziś fotografia cyfrowa rozumiana jako dzieło, twór artysty? Uprzedzamy – nie chodzi tu o czysty formalizm czy prowokację, a bardziej o skonfrontowanie odbiorcy ze współczesnością, tak bardzo się ostatnio zmieniającą.

UWAGA! Treść wystawy jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem smartfonów lub tabletów z dostępem do Internetu, wyposażonych w aparat umożliwiający czytanie kodów QR.