Image

Turniej samorządowców powiatu gdańskiego

Samorządowcy z gmin powiatu gdańskiego i starostwa powiatowego zmierzyli się w sportowych konkurencjach rozegranych podczas Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Samorządowców Powiatu Gdańskiego.

Po raz dwudziesty włodarze i samorządowcy urzędów oraz gminnych i miejskich instytucji rywalizowali w turnieju. Konkurencji było sześć:
  1. Rzut piłką do kosza - konkurencja dla Starosty, Burmistrza, Wójta lub Zastępcy.
  2. Rzut ringo - konkurencja dla Przewodniczącego Rady lub Wiceprzewodniczącego Rady.
  3. Strzał do pustej bramki piłką - konkurencja dla Radnego lub Urzędnika.
  4. Slalom piłką do nogi, piłką do kosza i unihockiem - konkurencja dla Radnego, Urzędnika lub Sołtysa.
  5. Wyciskanie sztangi na ławeczce parami - konkurencja dla Radnego lub Urzędnika - kobieta wyciskała 20 kg, mężczyzna 40 kg.
  6. Przeciąganie liny - konkurencja dla drużyny 5 osobowej - konkurencja dla Radnego, Urzędnika lub Sołtysa.
Spotkanie odbyło się na terenie Faktorii handlowej w Pruszczu Gdańskim. W zmaganiach wzięło udział siedem drużyn reprezentujących: Trąbki Wielkie, Przywidz, Pruszcz Gdański (gminę wiejską), miasto Pruszcz Gdański, Cedry Wielkie, Suchy Dąb, starostwo powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

Drużyna z miasta Pruszcz Gdański dzielnie walczyła w każdej z kategorii. W konkurencji Slalom piłką do nogi, piłką do kosza i unihockiem oraz wyciskanie sztangi na ławeczce wypadliśmy bezkonkurencyjnie, zajmując pierwsze miejsce. W szczególności na uwagę zasługują wyniki wyciskania sztangi: nasza radna Joanna Berlik podniosła sztangę 53 razy, a zastępca burmistrza Jerzy Kulka 150 razy, zostawiając tym samym konkurentów daleko w tyle.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni medalami, natomiast laureatów turnieju wyłoniono po zliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji. Spośród siedmiu drużyn pierwsze zajęła gmina wiejska Pruszcz Gdański, drugie miasto Pruszcz Gdański i trzecie miejsce zajęła drużyna z Cedr Wielkich.