Image

Lato z pruszczańską Dwójką

W dniach 28.06. – 09.07.2021 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się dwa turnusy półkolonii „Lato z Dwójką 2021”. Dzieci miały okazję wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach pod opieką kadry pedagogicznej.

Główną atrakcją półkolonii był wyjazd do Kociewskiej Zagrody, na terenie której dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, korzystając z dostępnych atrakcji. Duża przestrzeń i odpowiednio przygotowany teren zapewniły dzieciom obcowanie z naturą, kontakt ze zwierzętami oraz rozrywkę.

Podczas półkolonii uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawiciela pruszczańskiej policji oraz przedstawiciela sanepidu. Tematem zajęć było bezpieczeństwo podczas wakacji.

Kolejną atrakcją półkolonii było wyjście do Kina na Bursztynowym Szlaku. Dzieci obejrzały filmy animowane pt. „Skąd się biorą sny” i „Co w duszy gra”. W programie były także zabawy świetlicowe, zajęcia plastyczne, umuzykalniające, turnieje, konkursy, gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i w sali gimnastycznej.

Wypoczynek dzieci sfinansowany został ze środków Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.