Image

Wakacje z Trójką

Zakończyły się półkolonie organizowane przez Szkołę Podstawową nr 3 im. J. Matejki w Pruszczu Gdańskim. Czas spędzony na półkoloniach obfitował w wycieczki oraz atrakcyjne zajęcia edukacyjne.

Dzieci odwiedziły Gdańsk, zwiedziły z przewodnikiem Stare Miasto, poznały historię najciekawszych zabytków. Dowiedziały się, jak działa od kulis Teatr Szekspirowski. W JumpCity uczestniczyły w przeprowadzonej przez tamtejszych trenerów lekcji wychowania fizycznego, po której miały czas na relaks w Parku Oliwskim. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedziły również Oddział Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów. W Żuławce w zorganizowanej dla nich szkole przetrwania nauczyły się, jak radzić sobie w sytuacjach ekstremalnych w lesie, w górach, czy w miejskiej dżungli. Była to dla wszystkich uczestników lekcja samodzielności, odpowiedzialności, podejmowania decyzji oraz zgodnej pracy zespołowej, orientacji w terenie, zasad zachowania w lesie, rozpalania ogniska i budowy schronienia.

W Honolulu, sali zabaw w Gdańsku, dzieci czerpały radość ze wspólnej zabawy i nikomu nie przeszkadzał fakt, że jest ono w Gdańsku, a nie na Hawajach, chociaż temperatury powietrza tego dnia w obu miejscach zapewne były do siebie zbliżone. Równie aktywnie i wesoło został spędzony czas w Parku im. Ronalda Reagana.

Nie mniejszą atrakcję stanowiły warsztaty chemiczne, które rozbudziły w uczestnikach chęć eksperymentowania oraz minikurs projektowania i tworzenia własnej biżuterii, co jak się okazuje, fascynuje nie tylko dziewczęta. Dzieci na pewno na długo zapamiętają mile spędzone wakacyjne chwile z Trójką.

Wypoczynek dzieci sfinansowany został ze środków Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.