• Home
  • Pięć medali dla reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy taekwon-do
Image

Pięć medali dla reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy taekwon-do

Zakończyły się  XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF 2022 w Perecu (Chorwacja).

W ostatnim dniu imprezy reprezentacja naszego kraju zakończyła zawody, wzbogacając dorobek trofeów sportowych o pięć medali. Tytuł Mistrzyń Europy zdobyła drużyna seniorek w walkach i testach siły. Srebrne medale  wywalczyli seniorzy w walkach drużynowych oraz drużyny juniorek i juniorów w testach siły.

Liderem generalnej klasyfikacji ME 2022 pozostała Rumunia, która wyprzedziła Norwegię oraz  reprezentacją Polski. Najlepszą drużyną juniorek, juniorów i seniorów została Rumunia, najlepszą drużyna seniorek zostały nasze zawodniczki.

W klasyfikacji seniorów pierwsze miejsce zajęła Reprezentacja Polski, przed  Włochami i Rumunią. W "generalce" juniorów najlepsi byli Rumuni, przed Norwegami i Ukrainą.
Zawodnik Taekwon-do AN-DO, Szymon Banakowicz, zaliczył fantastyczny debiut w reprezentacji Polski i przywiózł do Pruszcza Gdańskiego 2 medale: srebro w drużynowych technikach specjalnych i brąz w drużynowych układach juniorów. To udany start młodego zawodnika. Warto dodać, iż Szymon jest już 8 zawodnikiem klubu i przedstawicielem miasta Pruszcz Gdański powołanym do Kadry Narodowej na najważniejsze imprezy międzynarodowe. Wcześniej powołania uzyskali: Dorota Mazur, Natalia Michoń, Patrycja Kaniowska, Piotr Maj, Przemysław Czerwiński, Krystian Kułakowski i Karol Keler. Super wynikiem sportowym może się tez pochwalić trenerka klubu AN-DO Martyna Pietrzeniec, która wraca z 4 medalami:
  • Złoto - drużynowe walki kobiet
  • Złoto - drużynowe techniki specjalne
  • Srebro - drużynowe układy kobiet
  • Srebro - indywidualne walki kobiet w kategorii -56 kg

Klub Taekwon-do AN-DO i Pruszcz Gdański na tych zawodach reprezentował też trener Rafał Mach, który uzyskał powołanie na tą imprezę jako sędzia.

Kolejne Mistrzostwa starego kontynentu przechodzą do historii. Polska reprezentacja znów w czołówce najlepszych taekwondzistów Europy! Gratulujemy.