Image

Innowacyjna szkoła w Pruszczu Gdańskim we współpracy z Samsungiem

Szkoły w Pruszczu Gdańskim mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami, również tymi w zakresie podnoszenia standardów innowacyjności oraz nowoczesności. Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się szkół właśnie w tym zakresie.

W pruszczańskiej czwórce do dyspozycji uczniów znajduje się: 28 projektorów do sal lekcyjnych, 6 tablice multimedialne, 10 ekranów multimedialnych Samsung Flip, 144 komputerów i laptopów, aktywna podłoga do oddziałów przedszkolnych, 3 stoliki interaktywne dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Projekt, który zrealizowaliśmy wspólnie z firmą Samsung, jest jedyny w swoim rodzaju. Jako pierwsza szkoła w Polsce zostaliśmy zauważeni oraz wyeksponowani poprzez swoją innowacyjność i nowoczesność. Wspólnie planujemy jeszcze kilka inicjatyw, których nadrzędnym celem jest podniesienie jakości kształcenia. Wszystko to nie byłoby możliwe dzięki zgranej i zaangażowanej w ociągnięcie celu kadrze pedagogicznej, która do swojego dotychczas analogowego świata, wpuściła świat cyfrowy, którym coraz sprawniej się posługuje – mówi Paweł Biesiekierski Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego, który przedstawia sylwetkę szkoły i jest jednocześnie piękną promocją naszego miasta: