• Home
  • Spotkanie informacyjne dotyczące likwidacji ogrzewania węglowego oraz termomodernizacji budynku - program Czyste Powietrze
Image

Spotkanie informacyjne dotyczące likwidacji ogrzewania węglowego oraz termomodernizacji budynku - program Czyste Powietrze

Dnia 18 sierpnia 2023 r. (piątek) o godz. 14:00 w Domu Wiedemanna przy ul. Krótkiej 6 odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego zainteresowanych likwidacją ogrzewania węglowego oraz termomodernizacją budynku. Podczas spotkania omówione zostaną warunki przystąpienia do tego programu.

Przypominamy, że w związku z tzw. uchwałą antysmogową mieszkańcy województwa są zobowiązani do wymiany pieców i kotłów zasilanymi opałem stałym – m.in. węglem, drewnem, peletem - na inne źródło ogrzewania w terminach wskazanych w uchwale. Dlatego zachęcamy do wymiany starych pieców węglowych na nowe alternatywne źródło ciepła, które jest przyjazne środowisku i skorzystania z dotacji na ten cel. Im szybciej zdecydujemy się na wymianę ogrzewania, tym większe korzyści możemy uzyskać.

Czasu na realizację uchwały jest niewiele, gdyż w zależności od posiadanego dla pieca certyfikatu oraz jego klasy czystości zakaz wchodzi w życie:
  • od 1 września 2024 r. - dla kotłów, nieposiadających certyfikatów klasy czystości, oraz kotłów 1 i 2 klasy czystości,
  • od 1 września 2026 r. - dla kotłów posiadających certyfikat 3 i 4 klasy czystości,
  • od 1 lipca 2035 r. dla kotłów 5 klasy czystości.