x
  • Home
  • Akcja quizowa biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim na półmetku
Image

Akcja quizowa biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim na półmetku

 Akcja quizowa dla uczniów klas czwartych z Pruszcza Gd. pt. „Zaprzyjaźnij się z książką” jest już na półmetku! Odbyły się dwa etapy akcji, trzeci etap zaplanowany jest na miesiąc marzec br. Ostatni etap – IV, finałowy – będzie etapem międzyszkolnym. Organizatorem akcji jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim we współpracy z nauczycielami. Celem konkursu jest rozwijanie i utrwalanie zainteresowań, nawyków czytelniczych, a także współzawodnictwo i wpajanie zasad koleżeńskiej rywalizacji. 

I etap akcji odbył się w październiku 2021 r. Uczniowie rozwiązywali quiz na temat lektur szkolnych i ich autorów. II etap, na temat wiedzy o książce i bibliotekach, odbył się w grudniu. W obu akcjach uczestniczyło 69 uczniów z Katolickich Szkół Niepublicznych, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Po dwóch etapach największą ilość punktów uzyskali: z KSN: Zofia Dobrowolska, Helena Narwojsz, Antonina Wolska, z SP nr 2: Lena Owczarzak, Ewa Jędrzejewska, Paulina Schabowska, z SP nr 4: Amelia Kmiecik, Adam Kleina-Obi, Krzysztof Abłażewicz.

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w III etapie, który rozegrany będzie w marcu 2022 r. Jego temat brzmi „Co wiesz o Pruszczu Gdańskim?”.

Akcja quizowa „Zaprzyjaźnij się z książką” objęta jest Patronatem Honorowym Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.