Image

IV Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych

Dnia 31 marca w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka odbył się IV Miejski Przegląd Małych Form Teatralnych pod patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i Przewodniczącej Rady Miasta pani Małgorzaty Czarneckiej – Szafrańskiej.

W konkursie wzięli udział mali aktorzy w wieku 5 i 6 lat, z pięciu grup przedszkolnych z placówek działających w Pruszczu Gdańskim. Wyzwania podjęły się nauczycielki: Beata Kolanowska i Magdalena Dzieżyc z Przedszkola Publicznego im. Janusza Korczaka, Agnieszka Płucienniczek i Kamila Kosobudzka z Przedszkola Niepublicznego „Bursztynek”, Monika Mateusiak i Wioletta Kluskiewicz z Przedszkola Niepublicznego „Nad Rzeczką”, Sandra Wesołowska i Beata Karkut z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka, Jolanta Ziętara i Monika Skubisz z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka. Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią występy dzieci zostały nagrane i dostarczone do placówki organizującej przegląd w wersji elektronicznej. Nagrane występy dzieci obejrzało jury w następującym składzie: Anna Krawycińska (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim) oraz Joanna Kowalczyk (Biblioteka Pedagogiczna). Pod uwagę brano przygotowanie dzieci, ich grę aktorską, scenografię, stroje aktorów i wykorzystane inspiracje muzyczne.

Dzięki patronatowi Burmistrza wszystkie dzieci otrzymały upominki związane z naszym miastem min: komiks pt. „W poszukiwaniu skarbu miasta”. Zwycięzcy oprócz wymienionych niespodzianek otrzymali puzzle przedstawiające Faktorię Handlową, samolot z pruszczańskiego Aeroklubu lub Park Krainy Polodowcowej.

WYNIKI KONKURSU:
I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka , gr. V przedstawienie pt. „Wiosna”
II miejsce: Przedszkole Niepubliczne „Nad Rzeczką”, przedstawienie pt. „Świat bajek”
III miejsce: Przedszkole Publiczne im. Janusza Korczaka, przedstawienie „Jaś i Małgosia oczami dziecka”
Wyróżnienie: Przedszkole Niepubliczne „Bursztynek”, przedstawienie „Rzepka - J. Tuwim”
Wyróżnienie: Przedszkole Publiczne nr 3 im. Kubusia Puchatka , gr. IV „Trzy świnki”

Nagrody w ramach IV Miejskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych ufundowali:
  • P.B. Pitrex Piotr Burczyński
  • Przedsiębiorstwo Ciepłownicze PEC Sp.z.o.o.

Gratulujemy wszystkim małym aktorom i zaangażowanym nauczycielom, szczególnie, że było to nie lada wyzwanie w obecnym czasie obowiązujących obostrzeń.