Image

Akcja ekologiczna OREW

W środę 23 września 2020 r., dzieci i młodzież z placówki OREW z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 71c w Pruszczu Gdańskim wzięli udział w sadzeniu drzewa na terenie miejskim.

Na zapleczu ośrodka, w okolicach Szkoły Podstawowej nr 3 posadzona została wiśnia japońska. Miejsce posadzenia drzewa wskazali urzędnicy. Przy drzewie stanęła tabliczka informacyjna, a teren wokół drzewa obsadzono cebulkami tulipanów.

Nie byłoby w tym nic specjalnego, ponieważ na terenie miasta sadzimy wiele drzew i krzewów, jednak środki na posadzenie tego drzewka zebrali podopieczni ośrodka w ramach projektu ekologicznego, który sami wymyślili i zrealizowali.
Projekt ten powstał z myślą o zrobieniu czegoś dobrego dla środowiska naturalnego. Celem było pokazanie jak żyć i działać ekologicznie. Jest to kontynuacja akcji, która rozpoczęła się dwa lata temu od brania udziału w akcji sprzątania lasu na terenie Straszyna wraz z pokrewną Placówką WTZ. W następnym roku szkolnym dzieci w ramach tej samej akcji ekologicznej zapoznały się z pojęciem upcyklingu, czyli wykorzystania odpadów w celu tworzenia przedmiotów użytecznych. Efektem pracy dzieci były przeróżne rzeczy, wytworzone z nieużytecznych odpadów. Dzieła, które powstały wystawione zostały na kiermaszu Bożonarodzeniowym zorganizowanym w Placówce OREW przy ul. Grunwaldzkiej, a zebrane środki przeznaczone zostały na zakup i posadzenie drzewa.

Bardzo się cieszymy z przeprowadzonej akcji ekologicznej i zachęcamy innych do podejmowania podobnych działań.