Image

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Lekturą Narodowego Czytania 2020 była Balladyna Juliusza Słowackiego. Dzieło to zostało przeczytane w przeszło 3200 miejsc w Polsce i za granicą.

W tym roku lekturą jubileuszowej X edycji jest „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zapraszamy w sobotę, 4 września 2021 r. w godzinach 11.00-13.00 na Aleję Ks. Józefa Waląga w Pruszczu Gdańskim. Czytaniu powieści Gabrieli Zapolskiej towarzyszył będzie koncert pt. ,,Z szerokim horyzontem” wykonaniu Cezarego Paciorka oraz Piotra Lemańczyka.

Na koncert złożą się popularne utwory w jazzowych interpretacjach. Muzycy będą improwizować czerpiąc inspirację od mistrzów. Charlie Parker, Miles Davis, John Coltrane, Chick Corea, to artyści, którzy sięgali daleko i poszerzali horyzonty publiczności. Cezary i Piotr starają się pójść ich śladem.

Więcej informacji na stronie biblioteki: https://biblioteka-pruszcz.pl/narodowe-czytanie-2021

W ramach Narodowego Czytania odbędą się także warsztaty filozoficzne, o których można przeczytać w wydarzeniach. Obowiązują zapisy!