Image

Biblioteka pedagogiczna jest otwarta dla czytelników

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Pruszczu Gdańskim niezależnie od czasowych obostrzeń pandemicznych pracuje bez zmian i zaprasza czytelników oraz osoby chcące skorzystać ze zbiorów do siedziby przy ul. Obrońców Pokoju 6 (dawny Klub M-6). Biblioteka jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. Jednorazowo można wypożyczyć do 7 egzemplarzy książek.

Biblioteka pedagogiczna gromadzi książki głównie z nauk społecznych: pedagogiki, psychologii, ekonomii, a także klasykę literacką, lektury szkolne dla szkół ponadpodstawowych, i szeroko rozumianą humanistykę. Placówka pracuje w reżimie sanitarnym, czyli nie ma możliwości przejrzenia książek na miejscu, skorzystania z czytelni lub komputerów. Możliwa jest telefoniczna lub elektroniczna rezerwacja książek. Pod adresem http://pbw.gda.pl dostępny jest też katalog biblioteczny.

Czytelnicy od kilku lat korzystają też z darmowej bazy ebooków Ibuk Libra. W tym roku dla czytelników przygotowane jest ponad 2 600 tytułów dostępnych w chmurze online. Książki z różnych dziedzin wiedzy są dostępne po zapisaniu się do biblioteki i otrzymaniu indywidualnego kodu PIN. Kod ważny jest przez rok. Dostęp do Ibuka cieszy się wielką popularnością wśród czytelników. Mogą oni z każdego urządzenia i o dowolnej porze połączyć się z bazą online i z niej korzystać.