Image

Relacja z warsztatów Family Spot Pruszcz Gdański – Randka małżeńska

Poniedziałek 20 listopada 2023 r. zgromadził w Family Spocie 18 par, na które czekały przygotowane do randkowania stoły oraz para prowadząca warsztaty – małżeństwo z 34-letnim stażem – Dorota i Sławomir Lissowie, którzy warsztaty komunikacyjne dla małżeństw prowadzą już od wielu lat.

Pary pracowały ze sobą w schemacie: spotkanie ogólne i omówienie zadania, praca indywidualna i omówienie tematu ze współmałżonkiem. Jednym z zadań było napisanie listu do męża i żony. Małżonkowie w kameralnej atmosferze mogli omówić ważne dla nich sprawy, ale przede wszystkim wysłuchać się wzajemnie, bo zasada "bardziej SŁUCHAĆ niż MÓWIĆ" była pierwszą z pięciu, w ramach których prowadzone były dialogi. W czasie trzech godzin można było zauważyć, jak owocny dla relacji jest to czas. Jak potrzebne jest zatrzymanie się w biegu, popatrzenie sobie głęboko w oczy i porandkowanie. Pary, które o 17:00 przychodziły z biegu, z zawirowania, zaprzątnięte bieżącymi sprawami o 20:00 wychodziły wyciszone, uśmiechnięte i przytulone.

Dzieci również spędziły ten czas kreatywnie – młodsze bawiły się na szkolnej świetlicy a starszaki w ramach eko warsztatów, ze słoiczków po jogurtach, z użyciem brokatu i farb do malowania na szkle, tworzyły kolorowe lampioniki.

Dofinansowano przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w konkursie Po Pierwsze Rodzina.