Wystawa Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza do odwiedzin placówki, gdzie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej. W setną rocznicę 1920–2020”.

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza do odwiedzin placówki, gdzie będzie można obejrzeć wystawę pt. „Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej. W setną rocznicę 1920–2020.” stworzoną przez Fundację Dobrej Książki w Warszawie oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku. Ekspozycje będą dostępne dla zwiedzających od 8 listopada do 30 listopada 2021 r. w godzinach pracy biblioteki. Ponadto specjalnie dla czytelników, tych większych i tych mniejszych, przygotowane zostały propozycje książkowe o tematyce niepodległościowej.

Wystawę przygotowano w ramach Programu „Koalicje dla Niepodległej” ze środków finansowych Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Wystawa przygotowana przez:
  • Fundację Dobrej Książki w Warszawie
  • Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku
Partnerzy:
  • Instytut Kaszubski w Gdańsku
  • Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Autorzy:
  • Dr Krzysztof Korda – Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Skulteta w Tczewie, Instytut Kaszubski
  • Prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński – Uniwersytet Gdański, Instytut Kaszubski