Historia na 5 minut - audycje on-line oraz konkurs

Zapraszamy na cykl 40 audycji pn. "Historia na 5 minut" z prof. Andrzejem Chwalbą. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim.

Zapraszamy na cykl 40 audycji pn. "Historia na 5 minut" z prof. Andrzejem Chwalbą. Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim.

Audycje publikowane są on-line w serwisie biblioteki pod adresem https://biblioteka-pruszcz.pl/. Codziennie będzie publikowany jeden odcinek. 20.01.2021, został opublikowany pierwszy odcinek.

Zapewniamy, że naprawdę warto oderwać się na chwilę od codzienności i 5 minut poświęcić historii. Profesor Andrzej Chwalba, to wspaniały gawędziarz, który nawet najbardziej opornych, potrafi ,,zarazić" swoją pasją.
 
Grafika prezentująca informacje o konkursie Historia na 5 minut

W ramach cyklu audycji zespół Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zaprasza także do udziału w konkursie. 40 audycji, 40 pytań i 40 nagród dla tych, którzy najszybciej udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
 
Przygotowanych jest 40 audycji, 40 pytań i 40 nagród dla tych, którzy najszybciej udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Wydarzenie już trwa, pierwsza audycja została wyemitowana w środę 20 stycznia 2021 r., pytania konkursowe dotyczące audycji publikowane są dzień później (zawsze w dni robocze).
 
Po wysłuchaniu audycji należy udzielić odpowiedzi na zadane pytanie w poście konkursowym. Ten, kto udzieli poprawnej odpowiedzi i zrobi to najszybciej wygra nagrodę rzeczową, ufundowaną przez bibliotekę. Będzie to książka z autografem prof. Andrzeja Chwalby „Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski”.

Więcej na https://biblioteka-pruszcz.pl/ w zakładce Aktualności - kategoria konkurs.