Pola Nadziei na Pomorzu

Pola Nadziei w Pruszczu Gdańskim jesienią wrócą ze zdwojoną siłą. Przygotujcie się na ten wyjątkowy dzień, zarezerwujcie godzinę czasu i spędzie ten czas w wyjatkowy sposób.

Pola Nadziei na Pomorzu 2024 jesienią wrócą ze zdwojoną siłą, by na wiosnę dobro zakwitło. Przygotujcie się na ten wyjątkowy dzień, zarezerwujcie godzinę i spędzie je razem z Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio, oraz z naszym rodzimym Domem Hospicyjnym w Pruszczu Gdańskim.

- Bardzo nam zależy, żeby o opiece hospicyjnej mówiono i to mówiono dobrze. Niekoniecznie ostrożnie i z powagą. Umieranie nie jest popularnym tematem, opieka nad terminalnie chorymi także. Jednak jest to niezwykle ważny i pilny do naświetlenia temat. Nie da się umierania odłożyć na półkę i odczekać. To dzieje się wszystko bez naszego „chcę”, „nie chcę". Dzięki pracy hospicjum, ludzie potrzebujący opieki terminalnej mogą ją otrzymać o czasie i mieć ją zapewnioną na odpowiednim poziomie tak długo jak tego potrzebują. Pola Nadziei na Pomorzu 2024 to wspólna akcja pomorskich Hospicjów. Jestem dumna, że w tym roku inauguracja odbędzie się w naszym mieście. Akcja ma nie tylko wymiar finansowy, ale również edukacyjny i to pragnę podkreślić. Zebrane środki przeznaczamy na rzecz opieki nad umierającymi dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z terenu naszego województwa. Zapraszam serdecznie wszystkich do udziału w wydarzeniu, oprócz żonkili, które zasadzimy na miejskich rabatach, będziemy mieli także sporo żonkili do rozdania uczestnikom wydarzenia! - mówi Katarzyna Kałduńska Prezes Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Skąd wzięła się idea tego wyjątkowego spotkania? Otóż, Pola Nadziei to symbol nadziei i wsparcia dla osób cierpiących na choroby terminalne, wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów. Pierwszy raz wydarzenie zostało zainicjowane w 1998 roku.

Bądźmy tego dnia razem, wspólnie możemy zdziałać naprawdę wielkie rzeczy! Zapraszamy serdecznie! Niech to będzie dzień, który zapisze się w Waszych sercach na długo, a jednocześnie pomoże potrzebującym.

Odwiedź stronę Pól Nadziei na Pomorzu: www.polanadzieinapomorzu.pl
 
Zachęcamy do podejrzenia w galerii poniżej zdjęć z wiosennej edycji Pól Nadziei w Pruszczu Gdańskim, podczas których na rzecz hospicjum zebrano 19 014,59 zł.