Przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”

Zapraszamy wszystkich miłośników na przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”.

Przejazd odbędzie się w sobotę 07.10.2023 r. Zbiórka uczestników odbędzie się na nowym placu zabaw i boisku wielofunkcyjnym na rogu ul. Olszewskiego i ul. Obrońców Pokoju. Przejazd wystartuje z miejsca zbiórki.

Wydarzenie ma charakter rekreacyjny i rodzinny, wystarczy rower i już można jechać. Jest to doskonała okazja do poznania innych mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, którzy lubią podróże rowerem.

Podczas przejazdu będzie okazja zobaczyć nasze miasto w niecodzienny sposób, spojrzeć na znane miejsca, które w ciągu ostatniego roku zmieniły się nie do poznania lub poznać całkowicie nowe, niepoznane do tej pory miejsca przyjazne rowerzystom.

Przejazd podobnie jak w poprzednich latach będzie zabezpieczony przez policję i inne służby mundurowe, więc nie trzeba się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Zapraszamy mieszkańców z całymi rodzinami. Przejazd zakończy się na terenie Parku Kulturowego Faktoria.

Zaplanowana trasa wynosi ok. 10 km. Na uczestników na zakończenie czekać będzie tradycyjna grochówka.

Start zaplanowany jest na godz. 14:00, zakończenie ok. godz. 15:30.

Przebieg trasy wygląda następująco: Start – boisko wielofunkcyjne na rogu ul. Olszewskiego i ul. Obrońców Pokoju – ul. Olszewskiego – ul. Raciborskiego – ul. Cicha – ul. Spokojna – ul. Sportowa – ul. Spacerowa – ul. Wojska Polskiego – ul. Grunwaldzka – ul. Matejki – ul. Grota-Roweckiego – ul. Chopina – ul. Powstańców Warszawy – ul. Emilii Plater – ul. Jarosława Dąbrowskiego – ul. Reymonta – ul. Czarneckiego – ul. Gałczyńskiego – ul. Korzeniowskiego – ul. Kopernika – ul. Chopina – ul. Wita Stwosza – ul. Kossaka – ul. Mickiewicza – ul. Grunwaldzka – Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria – Zakończenie.