Image

Długi Tydzień Oskarowy w pruszczańskim kinie!

Z wielką radością zapraszamy do Kina na Bursztynowym Szlaku na wyjątkowy Długi Tydzień Oskarowy, który zabierze nas w niezwykłą podróż po filmowych produkcjach nominowanych i nagrodzonych złotymi statuetkami przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Oskarowy repertuar:
  • Oppenheimer - Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Po opracowaniu bomby atomowej resztę życia poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.
  • Przesilenie zimowe - nauczyciel Paul jest postrzegany przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora szkoły jako osoba pompatyczna i irytująca. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia w 1970 roku i Paul, nie mając rodziny, nigdzie nie wyjeżdża. Nauczyciel zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy nie mogą wrócić do domu. Po kilku dniach zostaje tylko jeden uczeń - sprawiający kłopoty 15-latek o imieniu Angus. Do Paula i Angusa dołącza kucharka Mary, której syn niedawno zginął w Wietnamie. Tych troje rozbitków tworzy nieprawdopodobną świąteczną rodzinę, która dzieli się komicznymi perypetiami podczas dwóch bardzo śnieżnych tygodni w Nowej Anglii. Prawdziwą podróżą okaże się to, jak pomagają sobie nawzajem zrozumieć, że nie są przywiązani do swojej przeszłości - mogą wybrać własną przyszłość.
  • Czas krwawego księżyca - na początku XX wieku plemię północnoamerykańskich Indian Osagów niemalże z dnia na dzień doszło do ogromnej fortuny, dzięki odkryciu na zamieszkiwanych przez siebie terenach złóż ropy naftowej. Pochodzące z wydobycia płynnego "złota" astronomiczne sumy i wizja oszałamiającego bogactwa jak magnes przyciągały różnych ludzi. Biali ludzie bez skrupułów nie tylko wykorzystywali, naciągali i okradali posiadaczy praw do złóż, ale w skrajnych, nierzadkich przypadkach uciekali się do mordowania członków plemienia Osagów, by zawłaszczyć ich majątek. Przedstawione w filmie "Czas krwawego księżyca” wydarzenia, oparte na prawdziwej historii związku Ernesta Burkharta  i Mollie Kyle, pokazują jak miłość i zdrada przeplatają się w fascynującej wielkoekranowej narracji.
  • Strefa interesów - Rudolf wraz z żoną Hedwig oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
  • Poprzednie życie - In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora i Hae Sung dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadziła oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. "Co by było gdyby?" - to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.
  • Barbie - rozgość się w idyllicznym Barbielandzie! Tu poznasz Barbie z kilkudziesięciu lat historii; w brokatowej sukni, w stroju lekarki, a nawet w kostiumie safari czy astronautki. Bez względu na kolor skóry wszystkie się kochają i wspierają. Żyją w wymarzonych, różowych domach bez ścian, zarażają wszystkich energią i optymizmem. Najpopularniejszą wśród nich jest stereotypowa Barbie posiadająca idealne proporcję i śnieżno biały uśmiech. Codzienne wykonywanie tych samych rytuałów zakłóca niemile widziany chłopak Ken, opalony, przerysowany i z pomalowanymi ustami, który zwrócenie na siebie jej uwagi obrał za życiowy cel. Pewnego ranka Barbie budzi się i z niepokojem zauważa, że nic nie jest już idealne...
  • Biedne istoty - to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter, młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna. Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.
  • Anatomia upadku - życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: "Czy to zrobiła?".
  • Chłopiec i czapla - po stracie matki Mahito wraz z ojcem opuszcza Tokio i przeprowadza się na wieś. Zdystansowany do nowej, otaczającej go rzeczywistości zaczyna odkrywać niezbadaną okolicę i dom. Pewnego dnia przypadkowo spotyka zagadkową, mówiącą ludzkim głosem czaplę siwą, która nieoczekiwanie staje się jego przewodnikiem. Ptak stopniowo pomaga chłopcu rozwikłać tajemnicę życia, zabierając go do magicznego świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością. Film, okrzyknięty w Japonii arcydziełem, to nie tylko opowieść o stracie i przemijaniu, to także popis niczym nieograniczonej wyobraźni.
  • W ofercie kina znajdziemy także propozycje dla młodszych widzów z poprzedniego repertuaru, wśród nich są: Za duży na bajki 2 - czyli wakacyjne przygody Waldka, Staszka i Delfiny w Tatrach oraz Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa. - przebojowa i pełna śmiechu eko…media o bohaterskich zwierzętach broniących deszczowego lasu.
Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi filmowych, które przygotował kierownik kina Andrzej Kulesza.
 



Ceny biletów:
20 zł normalny (18 zł z Pruszczańską Kartą Mieszkańca)
17 zł ulgowy (15 zł z Pruszczańską Kartą Mieszkańca)
16 zł grupowy (15 zł z Pruszczańską Kartą Mieszkańca)
 


Kasa kina otwierana jest 1h przed rozpoczęciem pierwszego seansu i zamykana jest 30 min. po rozpoczęciu ostatniego seansu danego dnia. Kasa kina tel. +48 725 540 725, rezerwacje grupowe tel. +48 607 640 690.