Wystawa Nunc est bibendum - napitki i trunki

Jakie napitki i trunki królowały 100 lat temu w Pruszczu Gdańskim i na Gdańskich Wyżynach? Jak się nazywał lider wysokoprocentowej popularności? Kto i gdzie sprzedawał w Pruszczu alkohol i kto się temu sprzeciwiał? Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Referat Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego, mieszczący się w Domu Wiedemanna przy ulicy Krótkiej 6, zapraszają na wystawę „Nunc est bibendum" (pora pić), na której można zapoznać się z całą gamą lokalnych napojów.

Pora pić w Domu Wiedemanna!

Jakie napitki i trunki królowały 100 lat temu w Pruszczu Gdańskim i na Gdańskich Wyżynach? Jak się nazywał lider wysokoprocentowej popularności? Kto i gdzie sprzedawał w Pruszczu alkohol i kto się temu sprzeciwiał?

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Referat Ekspozycji i Dziedzictwa Kulturowego, mieszczący się w Domu Wiedemanna przy ulicy Krótkiej 6, zapraszają na wystawę „Nunc est bibendum" (pora pić), na której można zapoznać się z całą gamą lokalnych napojów. Tych z procentami i bez. Moc ciekawych informacji, uzupełniają wyeksponowane w gablocie oryginalne butelki oraz tak zwane „porcelanki”, z częściowo zachowanymi etykietami i napisami. Dla pierwszych gości przygotowano coś specjalnego. Co? O tym przekonają się Państwo, odwiedzając Dom Wiedemanna.
Wystawa czasowa otwarta będzie od 4 maja do 12 maja w godzinach 10:00-16:30. Zapraszamy!