32. Finał WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia 2023 roku. Tego dnia w całym kraju wolontariusze przeprowadzą jednodniową zbiórkę publiczną, która tym razem dedykowana jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest "Tu wszystko gra! OK!".

Imprezę organizuje Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a miasta i gminy mają swoje sztaby. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą akcje internetowe i wydarzenia otwarte i zamknięte, które każdy sztab przygotowuje indywidualnie.
 
32. Finał WOSP.
Pruszczański sztab WOŚP

W naszym mieście sztab WOŚP znajduje się przy ul. Niemcewicza 1, szefem sztabu jest Andrzej Ślusarczyk, kontakt: hala@zso1.pl, +48 602 783 626.
Adres strony na portalu Facebook: www.facebook.com/events/722864673111093.

Puszka 32. Finału WOŚP.
eSkarbonka pruszczańskiego sztabu

Jeśli masz ochotę, możesz bez wysiłku, bez wychodzenia z domu wesprzeć WOŚP i dorzucić się do pruszczańskiej eSkarbonki: www.eskarbonka.wosp.org.pl/jacalyraga

32. Finał WOSP.
VIII Pruszczański Bieg dla WOŚP

Finałowi WOŚP towarzyszyć będzie jak co roku Pruszczański Bieg dla WOŚP. Start i meta biegu zlokalizowane będą na bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim w godz. 10:00-13:00. Każdy uczestnik wydarzenia musi pokonać minimum 1 okrążenie bieżni, jest to dystans ok. 360 metrów. Dla wytrzymałych dystans maksymalny to ok. 12 500 metrów (12,5 km), czyli 32 okrążenia naszej bieżni. Udział w biegu jest odpłatny minimum 32 zł płatne do puszki WOŚP w biurze biegu zorganizowanym w Hali Sportowej przy ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza 1 lub do e-skarbonki pruszczańskiego sztabu (link wyżej).

Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: www.elektronicznezapisy.pl/event/9968/strona.html
 

Inne działania

Tak jak w poprzednich latach, i w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna z Pruszcza Gdańskiego zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wizytę w OSP można złożyć od 08:00 do 20:00 przy ul. Chopina 32.

- W tym roku oprócz naszej tradycyjnej rozgrzewającej herbaty, na którą już teraz Was zapraszamy, przygotowaliśmy jeszcze jedną rzecz, a w zasadzie dodatkowe wydarzenie. - mówi Dominik Pankowski, Zastępca Naczelnika OSP. - Już 10 lat razem z WOŚP gra fundacja DKMS i w tym roku, w dniu finału będziemy prowadzić punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zapraszamy Was serdecznie do rejestracji oraz po informacje dotyczące tej jakże szlachetniej inicjatywy, dzięki której każdy może uratować drugiego człowieka.

Przy okazji odwiedzin w Ochotniczej Straży Pożarnej druhny oraz druhowie będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych sprzętem, którego używają oraz zasadami pierwszej pomocy.