Image

Spisz się to proste!

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisać musimy się do 30 września 2021 r. Jak się spisać? To proste! Mamy do wyboru kilka opcji.
  • Pierwsza najbardziej zalecana to samospis. Co to oznacza? Oznacza to, że samodzielnie wypełniamy formularz spisowy. Formularz dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie spis.gov.pl. Wbrew krążącym opiniom, nie ma wersji papierowej tego formularza. Jest on w pełni interaktywny i wypełnieni zajmuje średnio 10 minut.
  • Druga możliwość, to spisanie się za pośrednictwem infolinii. Dzwonimy na nr telefonu +48 22 279 99 99 i odpowiadamy na pytania.
  • Trzecia opcja to dokonanie spisu w Urzędzie Miasta w godzinach pracy urzędu. Do dyspozycji mieszkańców znajduje się tam stanowisko komputerowe, które posłuży nam do samospisu. Jeśli pojawią się w trakcie pytania, można poprosić o pomoc urzędnika.
  • Na koniec zostaje nam opcja czwarta. Jeśli nie dokonamy samospisu samodzielnie, zgłosi się do nas Rachmistrz spisowy i wypełni z nami wspomniany wcześniej formularz.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do skorzystania z informacji #FAQ czyli najczęściej zadawanych pytań zamieszczonych na stronie: spis.gov.pl/najczesciej-zadawane-pytania/ oraz do kontaktu z infolinią spisową pod numerem +48 22 27 99 99.