Image

Sprawdź harmonogram odbioru odpadów z Pruszczańską Kartą Mieszkańca!

Pruszczańska Karta Mieszkańca funkcjonuje w mieście Pruszcz Gdański od ponad trzech lat i wciąż zaskakuje nowościami. W tym roku została uruchomiona kolejna funkcjonalność - elektroniczny harmonogram odbioru odpadów z możliwością ustawiania powiadomień.

Harmonogram odbioru odpadów w wersji cyfrowej

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego mają od teraz możliwość sprawdzenia harmonogramu odbioru odpadów w aplikacji Mieszkam w Pruszczu oraz w systemie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca dostępnej na stronie www.mieszkamwpruszczu.pl! Ta nowość zapewne zainteresuje w szczególności mieszkańców zabudowy jednorodzinnej, którzy zobowiązani są na czas wystawić odpowiednie odpady przed swoją posesję.

Jednak w harmonogramie ciekawe informacje znajdą także mieszkańcy bloków, gdyż harmonogram zawiera także m.in. terminy odbiorów odpadów wielkogabarytowych czy choinek. Dodatkowo przy harmonogramie znajduje się wyszukiwarka odpadów, dzięki, której możemy w łatwy sposób sprawdzić, gdzie powinien trafić dany odpad oraz datę najbliższego odbioru danego odpadu dla wybranego w systemie adresu.

Jedna karta wiele możliwości

- Całkiem niedawno, do aplikacji Pruszczańskiej Karty Mieszkańca dołączaliśmy możliwość zakupu biletów na komunikację miejską i regionalną. Dzieci do ukończenia 20 roku życia z naszą kartą mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej, wszyscy mieszkańcy mogą jeździć bezpłatnie autobusem 107, posiadaczom poszczególnych pakietów przysługują zniżki na kryte pływalnie od 10 do 50%, w aplikacji znajdziemy pełen katalog zniżek, aktualności z miasta i kalendarz wydarzeń. Dziś aplikacja staje się jeszcze bardziej użyteczna i można w niej sprawdzić harmonogram odbioru odpadów oraz ustawić powiadomienia. Zachęcam do korzystania z możliwości, jakie daje Pruszczańska Karta Mieszkańca - mówi Janusz Wróbel Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

Muszę mieć konto w Pruszczańskiej Karcie Mieszkańca, żeby zobaczyć harmonogram odbioru odpadów?

Te wszystkie informacje można przeglądać w systemie Pruszczańskiej Karty Mieszkańca bez konieczności zakładania konta. Harmonogram online znaleźć możemy pod adresem: https://mieszkamwpruszczu.pl/

Natomiast jeśli chcemy, spersonalizować przypomnienia indywidualnie do swoich potrzeb, trzeba mieć aktywne konto i być zalogowanym do systemu. Dzięki temu otrzymamy np. powiadomienie przed zbliżającym się terminem odbioru śmieci oraz informację w przypadku zmian w harmonogramie.

Obserwuj więcej niż jeden adres

Przydatną funkcją jest również możliwość wyboru więcej niż jednego adresu – użytkownik może śledzić harmonogram odbioru odpadów nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich mieszkających w mieście. Można wybrać dowolną liczbę obserwowanych adresów.

Jak długo trwała praca nad wdrożeniem tej funkcjonalności?

– Praca nad tym zadaniem była wyjątkowo intensywna, z jednej strony związana była z działaniami po stronie naszych materiałów i ich cyfryzacji, a z drugiej strony dotyczyła opracowania funkcjonalności nowego modułu, zasad jego działania i wyglądu tak od strony aplikacji mobilnej jak i webowej – mówi Janina Wilkos-Gad, Kierownik Referatu Współpracy i Promocji. - Powstanie tego projektu nie byłoby możliwe bez zaangażowania zespołu miejskiej spółki PURUM oraz pracowników odpowiedzialnych za zarządzanie odpadami w naszym urzędzie oraz spółki QB odpowiedzialnej za obsługę naszej miejskiej karty. Cały proces współpracy trwał niemal rok. Opracowanie cyfrowego harmonogramu wymagało dostosowania istniejącego systemu do bardziej złożonych operacji cyfrowych, co pochłonęło dużo czasu i wymagało dużej precyzji.
 

Nie masz swojej Pruszczańskiej Karty Mieszkańca?

Wniosek o Pruszczańską Kartę Mieszkańca i bazowy Pakiet Mieszkańca można złożyć:

Aplikacja Mieszkam w Pruszczu

Aplikację Mieszkam w Pruszczu można pobrać na telefony z androidem ze sklepu Google Play oraz na telefony z systemem iOS z App Store. Harmonogram odbioru odpadów znajduje się także na koncie posiadacza karty, po zalogowaniu poprzez portal www.mieszkamwpruszczu.pl, w menu po lewej stronie.