Wycieczka szkolna uczniów ZSO nr 1 do Krakowa

Program Ministra Edukacji i Nauki Poznaj Polskę
Opis projektu:
Gmina Miejska Pruszcz Gdański na mocy porozumienia otrzymała wsparcie finansowe z budżetu państwa w wysokości 11 078,94 zł na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Całkowity koszt realizacji  wyniósł 13 848,68 zł.

Dzięki udziałowi w programie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdański wzięli udział w wycieczce szkolnej do Krakowa, która umożliwiła im bliższe poznanie zabytków, kultury i historii tego miasta. Młodzież zwiedziła Kopiec Kościuszki wraz z jego otoczeniem oraz kopalnię soli w Bochni. Zapoznali się z wystawą w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, a także zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, Dom Jana Matejki oraz wraz z przewodnikiem poznali Kraków jako historyczny zespół miasta. Zwiedzili również: Katedrę Wawelską, Muzeum Podziemi Rynku Krakowskiego i Teatr Stary im. J. Słowackiego.

Informacje na temat przebiegu wycieczki można znaleźć również na stronie szkoły: www.liceum.zso1.pl/2022/10/10/szkolna-wycieczka-klas-4-do-krakowa
Zdjęcia: