Spotkanie partnerskie w ramach współpracy pomiędzy miastami Hofheim am Taunus a Pruszcz Gdański

Program Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
Opis projektu:

Dofinansowanie kosztów wizyty przedstawicieli Hofheim w Pruszczu Gdańskim w dniach 18.09 – 24.09.2012 r.

Kwotę 8 000 zł przyznała miastu Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, która od 20 lat wspiera projekty polsko-niemieckie (m.in. partnerstwa między instytucjami, projekty o charakterze edukacyjnym poszerzające wiedzę o Polsce i Niemczech oraz promujące języki polski i niemiecki, współpracę naukową, a także projekty artystyczne i literackie).

W ramach projektu pn.” Spotkanie partnerskie w ramach współpracy pomiędzy miastami Hofheim am Taunus a Pruszcz Gdański” mieszkańcy Hofheim odwiedzili między innymi Faktorię, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1. Goście zobaczyli także inscenizację historyczną w faktorii „Wikingowie z Truso – o zdobyciu morskiego brzegu”. Podpisany został list intencyjny pomiędzy Hofheim a Pruszczem Gdańskiem.

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego gościli przedstawicieli delegacji w swoich domach , co pozwoliło na poznanie kultury, historii, języka i obyczajów naszych partnerów.