Image

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF w Brzegu Dolnym

W dniach 24-26 maja 2024 roku w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF, na których klub AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowało, aż 20 pruszczańskich lwów.

W zawodach wzięło udział 294 zawodników z 48 klubów z całej Polski. Ekipa AN-DO wywalczyła łącznie 6 medali, w tym 2 srebrne i 4 brązowe. Drużyną opiekowali się trenerzy Dorota Mazur i Piotr Pełka, a w składzie znaleźli się również sędziowie Rafał Mach i Martyna Cichoń.

Wyniki zawodników klubu AN-DO były imponujące:

Julia Śleszyńska zdobyła dwa srebrne medale i 2 tytuły wice mistrzyni polski w konkurencji układów stopni 6-2 cup oraz w walkach w kategorii wagowej -48 kg.
Kamil Kupiec wywalczył brązowy medal w technikach specjalnych.
Szymon Sawicki zdobył brązowy medal w walkach w kategorii wagowej -40 kg.
Gabrysia Sawicka wywalczyła brązowy medal w walkach w kategorii wagowej +65 kg.
Szymon Neubauer zdobył brązowy medal w walkach w kategorii wagowej +65 kg.

Dzięki tym osiągnięciom klub AN-DO zajął 12 miejsce w klasyfikacji medalowej oraz 5 miejsce w klasyfikacji punktowej.

Niesamowity potencjał drzemie w naszych młodych zawodnikach. Dla wielu z nich to debiut na tak ważnej imprezie, ale wszystkie pojedynki naszych zawodników były pełne zaangażowania i charakteru! Wszyscy zostawili serce na macie. - mówi Dorota Mazur, trener. - Atmosfera jaką stworzyli na tych zawodach zasługuje na wielką pochwałę. Wspólny doping, czas spędzany razem na integracji, wsparcie po przegranych pojedynkach to dowód, że AN-DO TEAM to coś więcej niż tylko sport!