• Home
  • Lista aktualności
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim zakwalifikowała się do programu "Innowacyjna Szkoła Google’a"
Image

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim zakwalifikowała się do programu "Innowacyjna Szkoła Google’a"

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim zakwalifikowała się do programu "Innowacyjna Szkoła Google’a"! Celem programu jest włączenie szkół w system edukacyjny obejmujący m.in. rozwiązania Google dla Edukacji. Projekt skierowany jest do uczniów, ale i do nauczycieli placówek edukacyjnych. Wszystko po to, aby podnieść efektywność uczenia się oraz nauczania.

Korzyści płynące z udziału w programie:
  • konfiguracja i dostęp do bezpłatnej platformy Google Workspace for Education, 
  • kompleksowego przeszkolenia kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole,
  • przygotowanie do certyfikacji Google dla edukatorów,
  • voucherów do egzaminów certyfikacyjnych Google dla nauczycieli,
  • dostępu do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia.
Głównym założeniem udziału w programie jest bezpłatne doposażenie nauczycieli szkoły w technologie cyfrowe ułatwiające i zwiększające efektywność nauczania. Po uruchomieniu platformy Google Workspace for Education, eksperci edukacyjni Google przeszkolą nauczycieli zarówno z wykorzystania tej technologii w szkole, jak również z praktycznego wykorzystania zaawansowanych metod edukacyjnych takich jak Nauczanie Projektowe (Project Based Learning) czy Model 1:1.

Od dłuższego czasu, Szkoła Podstawowa nr 4 współpracuje z firmą Google i wdraża produkt Workspace, który przede wszystkim umożliwiły płynną naukę podczas edukacji zdalnej. Tym samym pracujący w placówce nauczyciele oraz ich uczniowie potrafią już korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania, a teraz przyszedł czas na certyfikację – Nauczyciel Google Poziom 1 i Poziom 2 oraz egzaminator. Wszystko po to, by ulepszyć proces nauczania w placówce oraz by Szkoła Podstawowa nr 4 mogła stać się Szkołą Referencyjną Google.