Image

W Pruszczu Gdańskim z pojemników na elektrośmieci odebrano ponad 10 ton odpadów

W lutym 2022 r. w naszym mieście stanęło sześć charakterystycznych czerwonych pojemników przeznaczonych na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Głównym założeniem tego działania był łatwy i bezpłatny dostęp do miejsca, w którym można pozbyć się elektrośmieci. Czy pruszczanie znają i korzystają z pojemników na elektrośmieci? Liczby mówią same za siebie. W ubiegłym roku z pojemników na elektrośmieci odebrano ponad 10 ton odpadów.
 


Instalacja pojemników zrealizowana została w ramach ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci, wspólnie przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański, PURUM sp. z o.o., MB Recycling, organizację odzysku RLG oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.

Zużyte tonery, baterie, telefony, zabawki można bezpłatnie, w łatwy, bezpieczny i wygodny sposób wyrzucić do specjalnego pojemnika. Gdzie znajdują się pojemniki? W Pruszczu Gdańskim znajdziesz łącznie 6 poniżej wymienionych, ich lokalizacja została oznaczona na naszej mapie.
  1. ul. Grunwaldzka (parking z tyłu budynku Urzędu Miasta Pruszcz Gdański)
  2. ul. Obrońców Poczty Polskiej (parking na tyłach Kościoła Parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy)
  3. ul. Dworcowa Park&Ride (pomiędzy wiatami rowerowymi)
  4. ul. Chopina (parking przy Delikatesach Centrum)
  5. ul. Jana Kasprowicza (parking przy Szkole Podstawowej nr 4)
  6. parking przy Parku Kulturowym Faktoria

A co z dużymi elektro sprzętami?
Duże elektrośmieci podobnie jak do tej pory można bezpłatnie oddać w Gminnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (GPSZOK), który mieści się przy ul. Kupieckiej w Pruszczu Gdańskim lub skorzystać z infolinii obsługiwanej przez MB Recycling +48 572 102 102. Dzwoniąc na numer można zamówić odbiór sprzętu AGD .

Dla seniorów miasto Pruszcz Gdański przygotowało specjalną usługę. Mieszkańcy posiadający aktywny pakiet Seniora na Pruszczańskiej Karcie Mieszkańca mogą przez cały rok, w dogodnym dla siebie terminie, zamówić bezpłatny transport zużytego (kompletnego) dużego sprzętu elektrycznego tj. pralka, kuchenka, zmywarka, lodówka itp., gdzie jeden z wymiarów przekracza co najmniej 60 cm oraz tzw. odpadów wielkogabarytowych, z miejsca zamieszkania do Gminnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Aby zamówić bezpłatny transport należy skontaktować się ze spółką PURUM sp. z o. o. pod nr tel. +48 58 773 24 01.
 
Co można wrzucać do pojemnika na elektrośmieci
Sprawdź co możesz wrzucić do pojemnika na elektrośmieci?