Image

Pruszcz Gdański w ścisłej czołówce Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego

Miasto Pruszcz Gdański ponownie w ścisłej czołówce Rankingu Gmin Województwa Pomorskiego przeprowadzonym przez opiniotwórczą Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej!

- Przesuwając się do przodu o jedną lokatę, uplasowaliśmy się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. Jesteśmy na trzecim miejscu w klasyfikacji miast i na pierwszym miejscu wśród samorządów Powiatu Gdańskiego - to bardzo ważne wyróżnienie i zachęta do dalszej pracy - podsumowuje Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Ranking premiuje gminy o największym potencjale zarówno w sferze gospodarczej, jak i społecznej. Wśród wskaźników znalazły się zaś między innymi, oprócz dochodów, czy zadłużenia, tak istotne społecznie wskaźniki, jak udział w ogólnych wydatkach, środki na administrację publiczną, suma środków pozyskanych z Unii Europejskiej, czy wydatki na kulturę i dziedzictwo narodowe.

FRDL od wielu lat wspiera samorząd terytorialny. Dużą wagę przywiązujemy właśnie do jakości świadczonych przez JST usług. W tych trudnych czasach, ważne jest, żeby właśnie w tych małych ojczyznach zapewnić mieszkańcom w miarę stabilne funkcjonowanie - powiedziała Małgorzata Zielińska, Członkini Zarządu FRDL. - Opublikowane przez nas wyniki świadczą o tym, że nasz Ranking żyje, wiele gmin zmieniło swoje miejsca. Co prawda liderów trudno jest dogonić, ale próbować zawsze można - posumował Andrzej Banach, Dyrektor FRDL.

Więcej na: https://frdl.org.pl/aktualnosci/poznalismy-zwyciezcow-rankingu-gmin-wojewodztwa-pomorskiego