Image

Internetowy quiz architektoniczny

Zachęcamy czytelników zainteresowanych architekturą regionalną do udziału w quizie architektonicznym, organizowanym z okazji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Na najlepszych czekają nagrody!

Quiz organizowany jest przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, składa się z 15 pytań dotyczących tradycyjnej architektury subregionów Pomorza Gdańskiego i Środkowego. Uczestnictwo w nim wymaga posiadania konta Google.

Pod uwagę brane będą odpowiedzi nadesłane w dniach 10-18 września 2022 r. Nagrody czekają na pięć osób, które jako pierwsze poprawnie rozwiążą quiz. Zwycięzcy otrzymają komiks „Fala wolności. Opowieść o Lechu Bądkowskim”, album „Powrót Pomorza w granice Rzeczypospolitej. W setną rocznicę 1920–2020” oraz biblioteczne gadżety.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie biblioteki: https://wbpg.org.pl/aktualnosc/internetowy-quiz-architektoniczny.

Link do quizu: https://docs.google.com/forms/d/1m59BWUJk3yeS5stTNEkMewCSIoNLobaqfKLwLBSt740/viewform?edit_requested=true