• Home
  • Ostatni tydzień wakacji w Pruszczu Gdańskim
Image

Ostatni tydzień wakacji w Pruszczu Gdańskim

Ostatni sierpniowy tydzień obfitował w wydarzenia. Zajęcia w bibliotece, festyn osiedlowy, koncerty, pikniki...wymarzone podsumowanie wakacji.

W naszej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej 22-25 sierpnia 2022 r. odbyły się wakacyjne spotkania, podczas których uczestnicy mogli m.in. wziąć udział w zajęciach plastycznych, pograć w planszówki i obejrzeć teatrzyk kamishibai. W środę, 24 sierpnia każdy chętny mógł wziąć udział w festynie osiedlowym na boisku przy ul. Tysiąclecia — zajęcia sportowe poprowadził pan Krystian ze Snrrpk BRYZA Pruszcz Gdański, a poza tym na najmłodszych czekała fotobudka, malowanie buziek, bańki mydlane i brokatowe tatuaże. W piątek, 26 sierpnia znów mogliśmy wrócić do Biblioteki na coroczny Piknik czytelniczy pełen konkursów i zabawy. Szczegółowe podsumowanie sierpniowych spotkań z Biblioteką można znaleźć na stronie: www.biblioteka-pruszcz.pl/pocztowka-z-bibliotecznej-akcji-lato

Weekend a ramach Faktorii Kultury rozpoczął się wyczekiwanym koncertem Riverside — polskiego zespołu muzycznego wykonującego muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. W sobotę, 27 sierpnia 2022 r. odbyło się nietypowe wydarzenie, Faktoria Dwóch Kultur, czyli piknik polsko-ukraiński. Podczas wydarzenia można było m.in. podsłuchać koncertów chóru Zawisza Czarny, The Ukrainian Folk, Kashell, Harazd, skorzystać z atrakcji dla dzieci i zjeść kiełbaskę z grilla. Ostatni weekend wakacji zakończyła pięknym koncertem Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański.

Działo się również na Faktorii Handlowej, w weekend 27-28 sierpnia 2022 r. naszą osadę odwiedziła grupa rekonstruktorów VICUS ULTIMUS (Masłomęcz), której celem jest popularyzowanie wiedzy na temat wojskowości i życia cywilnego w okresie schyłkowym Cesarstwa Rzymskiego oraz tzw. Wędrówki Ludów, ze szczególnym uwzględnieniem IV wieku.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i do udziału w ostatnim festynie osiedlowym w Parku Kulturowym Faktoria!