x
  • Home
  • Wielki Test Wiedzy o Metropolii w trzeciej odsłonie
Image

Wielki Test Wiedzy o Metropolii w trzeciej odsłonie

Weź udział w fajnej zabawie, sprawdź swoją wiedzę i zawalcz o atrakcyjne nagrody. Trwają zapisy do Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii. Troje najlepszych uczestników otrzyma bonus finansowy w łącznej wysokości 9 tysięcy zł. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 10 września na 34. piętrze Olivia Star, najwyższego budynku na Pomorzu. Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w regionie, jesteś mocny z lokalnej geografii i historii, orientujesz się, co słychać w kulturze i gospodarce albo wiesz, co dzieje się w świecie sportu – to jest propozycja dla Ciebie.
 
Do udziału w wydarzeniu zapraszają wspólnie redakcja Gazety Wyborczej Trójmiasto oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.
 
- Czy Lord Vader stoi na rynku w Wejherowie, czy w Pruszczu? Jak długi jest tunel pod Martwą Wisłą? Kto jest prezydentem Sopotu, a kto burmistrzem Żukowa? O takie sprawy, zarówno bardziej i mniej poważne, pytaliśmy uczestników poprzednich konkursów – mówi Michał Glaser, prezes zarządu OMGGS. Zachęcamy do tego, aby sprawdzić swoją wiedzę o miejscach, w których żyjemy i spróbować wygrać wysokie nagrody. Gorąco zachęcam do udziału wszystkich mieszkańców Trójmiasta, Kociewia, Kaszub i Żuław, którzy na co dzień zamieszkują nasz Obszar Metropolitalny – dodaje Michał Glaser.
 
Pytania
Test będzie podzielony na 10 kategorii tematycznych: gospodarka, turystyka, ciekawostki, historia, ludzie, transport, geografia, kultura i rozrywka, sport oraz ekologia. W tym roku uczestnicy zmierzą się z 60 pytaniami zamkniętymi.
 
Nagrody
Na uczestników konkursu czekają nagrody pieniężne oraz upominki od gmin OMGGS. Laureaci trzech pierwszych miejsc, z najlepszymi wynikami otrzymają nagrody finansowe – za pierwsze miejsce 5 tys. zł brutto, za drugą lokatę 3 tys. zł brutto oraz za trzecią pozycję 1 tys. zł brutto. Dodatkowo pierwsza dziesiątka uczestników zostanie obdarowana gadżetami od partnerów wydarzenia.

Rejestracja
Udział w Teście jest bezpłatny. W konkursie mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 lat. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić ELEKTRONICZNY FORMULARZ (www.trojmiasto.wyborcza.pl/wielkitest). Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do 9 września lub do wyczerpania liczby wolnych miejsc. Regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.
 
Data i miejsce
Wydarzenie odbędzie się na 34. piętrze budynku Olivia Star, na wysokości 130 m nad ziemią, na terenie kompleksu biurowego Olivia Business Centre - Gdańsk, al. Grunwaldzka 472.
 
W ubiegłym roku Mistrzem wiedzy o metropolii okazał się Pan Łukasz Malinowski z Gdańska, który uzyskał 67 punktów na 100 możliwych. W pierwszej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Metropolii organizowanej w 2018 r. w budynku Politechniki Gdańskiej również był nie do pobicia.

Spędź wolną sobotę w Olivia Star. Wyjątkowe widoki gwarantowane.