Image

Lato w mieście - połowa sierpnia za nami

Połowa sierpnia za nami. W minionym tygodniu Pruszczanie znów mogli aktywnie spędzić czas podczas Wakacji Dwóch Kultur, Faktorii Kultury i na Faktorii Handlowej.

Festyn osiedlowy w ramach Wakacji Dwóch Kultur odbył się tym razem (w środę, 10 sierpnia 2022 r.) na placu zabaw przy ul. Słonecznej (tzw. Chicago). Festyn odwiedził Lew Pruszek, ekipa Małej Akademii Teatralnej oraz pan Rafał ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO, żeby umilić dzieciom czas ciekawymi aktywnościami.

W piątek, 12 sierpnia 2022 r. na scenie amfiteatru w Parku Kulturowym Faktoria wystąpił Błażej Król — wokalista, muzyk, kompozytor, autor tekstów, który łączy muzykę mainstreamową z niszowymi, niestandardowymi brzmieniami. Sobota i niedziela, 13-14 sierpnia 2022 r. podczas Faktorii Kultury upłynęła pod znakiem spektakli — dorośli zobaczyli "Sztukę", a najmłodsi "Przygody Koziołka Matołka".

Na Faktorii Handlowej 12 i 13 sierpnia 2022 r. pojawili się Goccy Gliniarze. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach garncarskich i malowaniu na naczyniach. Gościem specjalnym była Małgorzata Kaszubowska — mistrzyni garncarstwa. 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i do udziału w kolejnych wydarzeniach. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na naszej stronie pruszcz-gdanski.pl w zakładce Wydarzenia oraz z w miejskiej aplikacji Mieszkam w Pruszczu.