• Home
  • Drop Zone IV, Kacperczyk i zabawa przy plaży miejskiej - czyli kolejny tydzień lata w mieście
Image

Drop Zone IV, Kacperczyk i zabawa przy plaży miejskiej - czyli kolejny tydzień lata w mieście

Początek sierpnia oznaczał kolejną dawkę atrakcji w Pruszczu Gdańskim. W środę, 3 sierpnia 2022 r. festyn osiedlowy organizowany w ramach Wakacji Dwóch Kultur zawitał na plażę miejską. Oprócz brokatowych tatuaży, malowania buziek, kolorowych warkoczyków były także odwiedziny Lwa Pruszcza oraz animacje prowadzone przez Małą Akademię Teatralną. Już w najbliższą środę, 10 sierpnia 2022 r. zapraszamy na placu zabaw przy ul. Słonecznej — tam m.in. trening poprowadzi pan Rafał ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim.

Na Faktorii Kultury wystąpił zespół Kacperczyk, otwierając weekend piątkowym koncertem, 5 sierpnia 2022 r. To duet braci — Maciek i Paweł — w których muzyce przeplata się rap, indie rock, alternatywny pop i kilka innych gatunków. W sobotę, 6 sierpnia 2022 r. dorośli widzowie obejrzeli spektakl "Kim jest an Schmitt?", absurdalną tragikomedię, której akcja z impetem wkracza w spokojne, mieszczańskie życie głównych bohaterów. Dzieci natomiast mogły w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. dokończyć sztukę Zaczarowana Królewna, która miała swój finał w trzeciej części.

Faktoria Handlowa zaproponowała nie lada gratkę dla miłośników historii i wojskowości. W sobotę oraz niedzielę odbył się po raz kolejny Drop Zone — prezentacja wyposażenia i uzbrojenia na przestrzeni wieków, minidioramy, pojazdy kołowe i gąsienicowe, wystawa modeli brytyjskiego sprzętu wojskowego, konkurs modelarski.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i do udziału w kolejnych wydarzeniach. Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na naszej stronie pruszcz-gdanski.pl w zakładce Wydarzenia oraz z w miejskiej aplikacji Mieszkam w Pruszczu.