• Home
  • Półmetek wakacji w Pruszczu Gdańskim
Image

Półmetek wakacji w Pruszczu Gdańskim

To był intensywny miesiąc! W lipcu pogoda dopisała, co na pewno ucieszyło wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Faktorii Kultury, Faktorii Handlowej, Wakacji Dwóch Kultur i Wakacji z Biblioteką. A przed nami druga, równie ekscytująca połowa wakacji.

Podsumowując miniony tydzień — dużo się działo! W środę, 27 lipca 2022 r. festyn osiedlowy zawitał na boisko na Osiedlu Komarowo. Były brokatowe tatuaże, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, fotobudka, animacje prowadzone przez Małą Akademię Teatralną oraz zajęcia sportowe pod okiem Escola Futbolu Pruszcz Gdański. W najbliższą środę, 3 sierpnia 2022 r. zapraszamy do zabawy na teren przy miejskiej plaży!

Weekend 29-31 lipca 2022 r. rozpoczęła koncertem Alicja Majewska, gwiazda polskiej estrady. Szczególny sentyment odczuło starsze pokolenie, które pamięta występy sprzed kilkudziesięciu lat. W sobotę, 30 lipca dorośli obejrzeli pełne werwy i emocji przedstawienie "Awantura w Chioggi", a w niedzielę, 31 lipca dzieci świetnie się bawiły podczas drugiej części sztuki "Zaczarowana Królewna".

Dla miłośników historii i aktywnego spędzenia czasu Faktoria Handlowa przygotowała Fiestę Gocką! 30 i 31 lipca uczestnicy mogli wziąć udział w grach plebejskich, grze terenowej oraz biesiadzie przy ognisku.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii, w której znajduje się również relacja z weekendu 22-24.07.2022 r., i do udziału w kolejnych wydarzeniach zaplanowanych na ten tydzień. Przed nami koncert zespołu Kacperczyk, spektakl "Kim jest pan Schmitt?", sztuka dla dzieci "Zaczarowana Królewna cz. 3" w ramach Faktorii Kultury oraz Drop Zone na Faktorii Handlowej.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na naszej stronie pruszcz-gdanski.pl w zakładce Wydarzenia oraz z w miejskiej aplikacji Mieszkam w Pruszczu.