Image

Konkurs Plastyczny pod hasłem „ MOJE MIASTO PRUSZCZ,…GDY DOROSNĘ” został rozstrzygnięty

Organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Matejki w Pruszczu Gdańskim XXIV międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „MOJE MIASTO PRUSZCZ, …GDY DOROSNĘ” został rozstrzygnięty.

Celem wydarzenia było rozbudzanie wyobraźni u dzieci, kształtowanie poczucia piękna otaczającej rzeczywistości oraz rozwijanie indywidualnych cech jej odbioru w różnych formach i technikach plastycznych.

Do konkursu zgłoszono 160 prac w 4 kategoriach. Komisja w składzie: Małgorzata Czarnecka-Szafrańska - Przewodnicząca Komisji, Anna Byczuk - Członek Komisji, Monika Wojtkowska - Członek Komisji, wyłoniła 10 finalistów z każdej kategorii.

Jury przyznało następujące miejsca:

Grupa A - technika malarska kl. I-III
I miejsce - Hania Złotucha IA SP3 
II miejsce - Hania Ciechowska IIIB SP2                
III miejsce - Natan Kulik IIA SP3    
             
Wyróżnienia:

Lea Manuszewska IIIA SP3
Wojtek Witek IIA SP3
Morawski Filip IIA SP3
Amelia Plombon IIIA SP3
Maja Rosin IIC SP3
Jakub Zakrzewski IIIA SP3
Dominika Awieruszko IIIA SP3

Grupa B – technika malarska kl. IV-VIII
I miejsce - Aleksandra Myszkowska VC SP3   
II miejsce - Adam Skuza IVA SP3 
III miejsce - Dominika Kryger VIA SP3 

Wyróżnienia:
Natalia Cydejko VIA SP4
Sofiia Matsukova VIA SP1

Grupa C – technika rysunkowa kl. I-III
I miejsce - Liwia Kiełczewska IID SP2   
II miejsce - Anastasiya Azizawa IIA SP4   
III miejsce - Justyna Sadowska IIIA SP4

Wyróżnienia:
Maja Pupecka IIIB SP2
Kaja Żerebecka IIIB SP2
Agnieszka Piersa IIC SP2
Tymoteusz Grabala IIIA SP3
Przemysław Chojnacki IIIA SP4
Klaudia Sulewska IIIA SP4
Konstanty Brodnicki IIB SP3

Grupa D – technika rysunkowa kl. IV-VIII
I miejsce - Antonina Wawrzonkowska VII KSN   
II miejsce - Tymon Gawinkowski IVC SP3   
III miejsce - Bizoń Marietta VA SP3 
  
Wyróżnienia:
Kinga Brzeska VIA ZSO nr 1
Mikołaj Sobolewski VA ZSO nr 1
Laura Klus VC ZSO nr 1
Nela Jurkiewicz VC ZSO nr 1
Gabriela Szabłowska VIIE SP3
Oleksandr Pylypenko VIA SP3
Krystian Szydlik VIIA ZSO nr 1

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się podczas uroczystej sesji Rady Miasta inaugurującej Dni Pruszcza Gdańskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.