Image

Wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką

W imieniu Kolei Mazowieckich informujemy, że 25 czerwca 2022 r. po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, rozpoczyna swoje codzienne kursowanie do Ustki wakacyjny pociąg „Słoneczny”. To świetna wiadomość dla osób planujących wakacyjne podróże.

Nowością jest dodatkowe połączenie w soboty, niedziele i święta –„Słoneczny – BIS” z Warszawy do Gdyni, który umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta.

Pociąg „Słoneczny” po raz pierwszy wyruszył w trasę w 2005 r. i wzbudza ogromne zainteresowanie wśród podróżnych. Przejazd „Słonecznym” na odcinku Trójmiasto-Warszawa zajmie około 3 godzin, zaś przejazd całej trasy ze stolicy do Ustki około 5 godzin i 20 minut. 

Nowoczesne, klimatyzowane wagony piętrowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi gwarantują komfortową podróż. Turysta, który na wakacje zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery.

Oprócz stacji w Trójmieście, Ustce i Warszawie, „Słoneczny" będzie zatrzymywał się w: Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie, Mławie, Działdowie, Iławie, Prabutach, Malborku, Tczewie, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. 

Szczegółowy rozkład jazdy i dodatkowe informacje na stronie: sloneczny.mazowieckie.com.pl oraz w aplikacjach mobilnych, biletomatach Kolei Mazowieckich.