• Home
  • Prawie 11000 uczestników dziewiątej edycji akcji „Koduj z Gigantami”
Image

Prawie 11000 uczestników dziewiątej edycji akcji „Koduj z Gigantami”

Wielki sukces dziewiątej edycji akcji „Koduj z Gigantami” – prawie 11000 uczestników bezpłatnych warsztatów z programowania i matematyki!

26 września zakończyła się dziewiąta edycja największej bezpłatnej ogólnopolskiej społecznej akcji edukacyjnej – ,,Koduj z Gigantami - Starcie Gigantów Programistyczny Bój Bohaterów Najlepszych Gier”. W wydarzeniu brała udział również pruszczańska młodzież.

W trwających przez dwa tygodnie zajęciach, stacjonarnych oraz online, udział wzięło ponad 9500 uczestników z Polski i 1200 uczniów w Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji, Chile, Meksyku oraz Bośni i Hercegowinie. Akcję ,,Koduj z Gigantami’’ wsparło 109 patronów honorowych i 66 patronów medialnych!

Warsztaty były prowadzone w interesujący i zrozumiały sposób, nauczyciel prowadzący zajęcia tłumaczył wszystko krok po kroku i pomagał jeśli coś było nie zrozumiałe, bardzo mi się to podobało’’ – Marko lat 12, Chorwacja.

Wydarzenie odbyło się w formie bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Akcja została osadzona w 7 najpopularniejszych grach: MINECRAFT, FORTNITE, BRAWL STARS, AMONG US, ROBLOX, CS GO i League of Legends. Młodsza grupa wiekowa miała możliwość poznania podstaw programowania w środowiskach takich jak: Scratch, Minecraft, App Inventor i Roblox, a uczniowe klas 7-8 oraz starsi  w środowisku C#, Visual Studio oraz Python. Zajęcia prowadzone były w blokach 1,5- godzinnych, w grupach do 12 osób.
              
,,Biorąc udział w zajęciach czułam się jak programistka, dzięki zajęciom zrozumiałam, że chciałabym zostać programistką i stworzyć swoją grę lub aplikację. Myślę, że to wspaniałe uczucie tworzyć gry i aplikacje, które mogą być użyteczne dla społeczeństwa’’ -  Alicja lat 17, Lublin.
              
,,Uważam, że to bardzo interesująca inicjatywa, w której warto wziąć udział. O akcji dowiedziałam się od koleżanki uczącej się programowania w szkole Coding Giants. Warsztaty były interesujące i prowadzone w zrozumiały sposób, a poszczególne kroki dokładnie wyjaśniane. Nie spodziewałam się, że programowanie może być tak interesujące!’’ -  Ida lat 14, Słowacja.

Po raz pierwszy w trakcie akcji ,,Koduj z Gigantami’’ odbyły się również warsztaty online, podczas których uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej. Program powstał w oparciu o próbne testy ósmoklasisty i maturzysty, specjalnie przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE. Rozwiązania były omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania  nowych relacji, wymiany doświadczeń, wspólnej gry oraz dyskusji z rówieśnikami.