Image

Pożegnanie wakacji z Faktorią

Pruszcz Gdański pożegnał wakacje bardzo gorąco w weekend 27-29 sierpnia 2021 r. Weekend rozpoczął się piątkowym festynem rodzinnym wraz z warsztatami Pierwsza Pomoc i Plenerowym Punktem Szczepień o godz. 16:00. Deszcz trochę postraszył, ale ostatecznie rozjaśniło się i na Faktorii pojawiło się sporo chętnych do udziału w proponowanych aktywnościach. O 19:00 na scenie amfiteatru pojawił się Kabareton (Gajda, Rybarski, Zamachowski), który zadbał o świetny nastrój publiczności i dostarczył wielu powodów do śmiechu.

W sobotę wystartowaliśmy już o 10:00 na Faktorii Handlowej z grą terenową, warsztatami plastycznymi, grami plebejskimi i grami planszowymi. Każdy, kto odwiedził Faktorię mógł nie tylko wcielić się w poszukiwacza przygód i stawić czoła łamigłówkom prosto ze starożytnego Egiptu, ale także odmalować minojskie freski, stworzyć mezopotamskie pieczęcie cylindryczne czy skonstruować prawdziwy wulkan na wzór słynnego Wezuwiusza. Sobotę zwieńczył koncert zespołu Łydka Grubasa, który rozgrzewał publiczność od 20:30 takimi utworami, jak "Rapapara", "Gender" czy "Adelajda".

W niedzielę od 12:00 Faktoria Handlowa ponownie zaprosiła wszystkich na grę terenową, gry plebejskie, warsztaty plastyczne oraz gry planszowe. Na zakończenie weekendu, o 19:00, w pięknych dźwiękach rozbrzmiała nam Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański, której występ został nagrodzony gromkimi owacjami.

Dziękujemy Wam za wspólny czas w te aktywne wakacje!