Image

Ostatni lipcowy tydzień atrakcji w Pruszczu Gdańskim za nami!

W ubiegłym tygodniu na osoby mieszkające i odwiedzające Pruszcz Gdański czekało mnóstwo atrakcji. W środowe przedpołudnie w Parku Krainy Polodowcowej odbył się kolejny festyn z cyklu Lato w mieście. Tym razem gościliśmy Teatr Barnaby, Marcin Marzec wyczarował swoimi marionetkami piękną historię o Rycerzu bez konia i o koniu bez Rycerza. Ponadto jak co tydzień najmłodsi chętnie korzystali ze stanowiska z malowaniem buzi i brokatowymi tatuażami.

W piątek Amfiteatr miejski wypełnił się fanami Zalewskiego, który zagrał koncert w ramach cyklu wydarzeń  Faktoria Kultury 2021. Artysta zagrał wiele znanych i lubianych utworów tj. "Miłość miłość", "Annuszka" czy "Zabawa" czym porwał zebraną publiczność, która wraz z nim śpiewała jego największe hity. Był to wspaniały, wręcz niesamowity wieczór. Tradycyjnie już w sobotę scenę Faktorii Kultury opanowali aktorzy Teatru Wybrzeże, którzy tym razem wystąpili w sztuce pt.: "Niezwyciężony". Komediodramat Torbena Bettsa to niezwykle ciekawe doświadczenie, które bardzo wnikliwie opisuje chaos postaw i racji, w jakim współcześnie żyjemy. Zwieńczeniem wydarzeń Faktorii Kultury było niedzielne spotkanie z trzecią częścią „Zaczarowanej Królewny” w aranżacji aktorów Teatru Wybrzeże.

Ale to nie wszystko! W ten weekend na Faktorii Handlowej odbyło się spotkanie Grup Rekonstrukcji Historycznej Armii Brytyjskiej. Wydarzenie Drop Zone cieszy się niesłabnącą popularnością i w Pruszczu Gdańskim odbyło się po raz trzeci. W tym roku pojawiło się kilka nowości, a wśród nich wystawa miniaturowego sprzętu Armii Brytyjskiej oraz możliwość obserwacji pracy modelarza. W programie wydarzenia znalazły się również pokazy sprzętu i wyposażenia.

Zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach:

Plac zabaw na Komarowie
04.08.2021 r. godz. 9:00-11:00 spotkanie z cyklu Lato w mieście z TEAKWON-DO

Amfiteatr miejski wydarzenie z cyklu Faktoria Kultury 2021 
06.08.2021 r. godz. 20:30 koncert Muniek i Przyjaciele
07.08.2021 r. godz. 21:00 spektakl Teatru Wybrzeże Awantura w Chioggi, reż. P. Aigner
08.08.2021 r. godz. 20:30 koncert Nadija
08.08.2021 r. godz. 14:00 spektakl Teatru Wybrzeże Szelmostwa Lisa Witalisa, reż. Joanna Zdrada

Faktoria Handlowa
7-8.08.2021 r. spotkanie Gotów z Masłomęcza