Image

Działo się na Faktorii!

W miniony weekend Faktoria Kultury w Pruszczu Gdańskim stała pod znakiem koncertu Ani Rusowicz, spektaklu teatralnego „Sztuka” oraz drugiej części przedstawienia dla dzieci „Zaczarowana Królewna”. Faktoria Handlowa tym razem gościła Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich.

Właśnie minął czwarty weekend z Faktorią Kultury. Wszystko rozpoczęło się, jak co tydzień, koncertem. Wystąpiła Ania Rusowicz, za sprawą której w amfiteatrze rozbrzmiała przyjemna i lekka muzyka retro. W sobotę artyści z Teatru Wybrzeże zagrali przedstawienie „Sztuka” o wystawionej na próbę, długoletniej przyjaźni trzech mężczyzn. Z kolei w niedzielę można było zobaczyć drugą część „Zaczarowanej Królewny”.

Faktorię Handlową w weekend odwiedził Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich. Z tej okazji dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Można było zobaczyć pokaz fechtunku Węgiersko-Polskiej Szkoły Szermierki Szablą Gdańsk. Zorganizowano stanowisko Grupy Szybkiego Reagowania ze współczesnym uzbrojeniem. Zobaczyć też można było motocykle, broń kawaleryjską i umundurowanie. W niedzielę odbyły się obchody święta Pułku Ułanów. O godzinie 14:00 odprawiona została uroczysta Msza Św. polowa pod przewodnictwem ks. Piotra Majewskiego z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim, a po niej wręczono awanse i podziękowania.

A za tydzień kolejne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe w ramach Faktorii Kultury i rekonstrukcyjne w Faktorii Handlowej. To już piąty weekend, który przyniesie sporo atrakcji. Tradycyjnie w piątkowy wieczór 30 lipca 2021 r. o godz. 20:30 zapraszamy na koncert. Tym razem na deskach pruszczańskiego amfiteatru stanie Krzysztof Zalewski! W sobotę 31 lipca 2021 r. o godz. 21:00 Faktorię Kultury opanują aktorzy z Teatru Wybrzeże, których tym razem zobaczymy w sztuce pt.: „Niezwyciężony”. W niedzielę 1 sierpnia 2021 r. godz. 14:00 zapraszamy najmłodszych widzów, będą oni mogli obejrzeć ostatnią, trzecią część przedstawienia pt.: „Zaczarowana Królewna”.

W najbliższy weekend w Faktorii Handlowej odbędzie się III edycja cieszącego się ogromną popularnością wydarzenia Drop Zone objętego patronatem Ambasady Brytyjskiej. Jest to już trzecie spotkanie Grup Rekonstrukcji Historycznej Armii Brytyjskiej w Pruszczu Gdańskim. W tym roku pojawi się kilka nowości. Jedną z atrakcji będzie wystawa miniaturowego sprzętu Armii Brytyjskiej oraz obserwacja pracy samego modelarza. W programie wydarzenia znajduje się również pokaz sprzętu i wyposażenia, prezentacje oraz wystawy.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na naszej stronie pruszcz-gdanski.pl w zakładce Wydarzenia oraz z w miejskiej aplikacji Mieszkam w Pruszczu.