Image

Za nami trzeci weekend na Faktorii

Miniony weekend to kolejne spotkania z kulturą i rozrywką w ramach Faktorii Kultury. W piątek na muzycznej scenie wystąpił Spięty, czyli Hubert Dobaczewski, wokalista zespołu Lao Che. Sobotni wieczór należał do Letniej Sceny Teatru Wybrzeże i spektaklu „Inteligenci”, a niedziela tradycyjnie do dzieci z dedykowanym dla nich przedstawieniem. Tym razem na scenie dziecięcej zaprezentowana została pierwsza część spektaklu pt.: „Zaczarowana Królewna”.

Za nami trzeci weekend Faktorii Kultury. W piątkowy wieczór na scenie muzycznej wystąpił Spięty, czyli Hubert Dobaczewski, wokalista zespołu Lao Che. Był to niezapomniany czas pełen muzycznych wrażeń.

Sobota zarezerwowana jest dla Sceny Letniej Teatru Wybrzeże. Tym razem aktorzy wystąpili w spektaklu „Inteligenci”. Sztuka Modzelewskiego to apel - wołanie o niknący dialog, którego stopniowe wymieranie powoduje rozłam nie tylko między formacjami politycznymi i kulturowymi, ale przede wszystkim - pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. Poprzez losy czwórki bohaterów obserwujemy obraz globalnego kryzysu wartości, wywołanego nieumiejętnym obchodzeniem się z wolnością, do której nie dołączono instrukcji obsługi. Sztuka przyciągnęła wielu widzów, tak dużej frekwencji w tym roku jeszcze nie było.

W niedzielne popołudnie aktorzy Teatru Wybrzeże wystąpili dla dzieci w pierwszej części spektaklu pt.: „Zaczarowana Królewna”. Na drugą część zapraszamy w przyszły weekend.

A co się działo w Faktorii Handlowej? W miniony weekend odbyły się warsztaty garncarstwa i łucznictwa. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak niegdyś wykonywano strzały, czym różniły się techniki dawnych garncarzy i jak techniki te zmieniały się poprzez wieki. Zaprezentowane zostały także różne rodzaje łuków oraz technik łuczniczych. Każdy chętny mógł ulepić własne gliniane naczynie i postrzelać z łuku.

Kolejny weekend zapowiada się równie emocjonująco. Czwarty tydzień Faktorii Kultury rozpocznie się koncertowo. Znana i lubiana Ania Rusowicz rozpocznie swój koncert o godz. 20:30 w piątek 23 lipca 2021 r. W ramach Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w sobotę 24 lipca 2021 r. o godz. 21:00 na deskach Amfiteatru obejrzeć będzie można spektakl „Sztuka”. Na zakończenie weekendu z Faktorią Kultury, w niedzielę 25 lipca 2021 r. o godz. 14:00, zapraszamy małych widzów na drugą część „Zaczarowanej Królewny”.

Zapraszamy także w najbliższy weekend na spotkanie ze Szwadronem Kawalerii im. 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich w Faktorii Handlowej. Pojawi się prawdziwy, konny oddział, zaprezentowany zostanie pełny ekwipunek, umundurowanie oraz broń. Będzie można również zobaczyć bardziej nowoczesny sprzęt oraz środki transportu. W niedzielę Pułk będzie obchodzić swoje święto i z tej okazji zaplanowanych zostało wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na naszej stronie pruszcz-gdanski.pl w zakładce Wydarzenia oraz z w miejskiej aplikacji Mieszkam w Pruszczu.