Image

Niezwykła interwencja. Strażniczka Miejska w akcji po godzinach

W życiu codziennym, pełnym rutynowych zadań i obowiązków, często zapominamy o tym, że bohaterstwo nie zna godzin pracy. Świadczy o tym ostatnie wydarzenie, które miało miejsce na parkingu jednego ze sklepów na gdańskiej Oruni, gdzie para funkcjonariuszy: policjant z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku oraz Strażniczka Miejska z Pruszcza Gdańskiego, nie będąc na służbie, wykazali się niezwykłą odwagą i determinacją.

Para będąc na zakupach, zauważyła mężczyznę, który w pośpiechu opuszczał teren sklepu, niosąc koszyk pełen niezapłaconego towaru. Nie zastanawiając się długo, postanowili działać. Niezrażeni faktem, że nie są na służbie, rozpoczęli pościg, który zakończył się sukcesem tuż przed torowiskiem tramwajowym. Złodziej, przyłapany na gorącym uczynku, próbował jeszcze ukryć skradzione przedmioty o wartości ok. 700 złotych.


Sierż. sztab. Łukasz Brzeziński, ujawniając swoją tożsamość, zatrzymał mężczyznę i wezwał na miejsce patrol policji, by ten przejął sprawcę kradzieży. Całe zdarzenie wspierała pruszczańska strażniczka Adrianna Nowicka. Ciekawostką jest fakt, że strażniczka miejska jest obecnie w trakcie rekrutacji do służby w Policji, co tylko dodaje wagi do jej profesjonalnego zachowania.

Zapisy z kamer monitoringu sklepowego oraz z parkingu nie pozostawiają wątpliwości co do przebiegu zdarzenia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pary funkcjonariuszy, skradziony towar został odzyskany i zwrócony do sklepu, a sprawca kradzieży został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

To wydarzenie jest kolejnym dowodem na to, że służba publiczna to nie tylko zawód, ale przede wszystkim powołanie, które nie kończy się po wyjściu z pracy. Zarówno sierż. sztab. Łukasz Brzeziński, jak i strażniczka Adriana Nowicka, pokazali, że gotowość do pomocy i obrony porządku publicznego jest z nimi przez całą dobę.

Ich postawa zasługuje na uznanie i szacunek, przypominając jednocześnie o ważnej roli, jaką funkcjonariusze pełnią w naszym społeczeństwie, nawet poza godzinami służbowymi. To historia, która inspiruje i dowodzi, że bezpieczeństwo mieszkańców jest zawsze na pierwszym miejscu.