Image

Ferie w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie II tygodnia

W miniony weekend zakończyły się ferie w naszym województwie, a w mieście Pruszcz Gdański jak zwykle sporo się działo. Pomimo kapryśnej pogody, dzieci mogły korzystać z różnorodnych aktywności.

Lodowisko

Pogoda nie rozpieszczała pasjonatów jazdy na łyżwach. Ze względu na warunki pogodowe i obfite opady deszczu lodowisko miejskie zlokalizowane przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim nie było zawsze czynne. Lodowisko funkcjonować będzie do 18.02.2024 r. (w zależności od warunków pogodowych termin może ulec zmianie).

W związku z zakończeniem ferii zimowych zmianie uległy godziny otwarcia lodowiska:

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK
8:00-15:30 grupy szkolne
16:30-17:30 wejście ogólnodostępne
18:00-19:00 wejście ogólnodostępne
19:30-20:30 wejście ogólnodostępne

SOBOTA – NIEDZIELA
10:00-11:00 nauka jazdy na łyżwach
11:15-12:15 nauka jazdy na łyżwach
13:00-14:00 wejście ogólnodostępne
14:30-15:30 wejście ogólnodostępne
16:30-17:30 wejście ogólnodostępne
18:00-19:00 wejście ogólnodostępne
19:30-20:30 wejście ogólnodostępne

Łyżwy można naostrzyć codziennie w godzinach 18:30 - 19:30.
Harmonogram pracy lodowiska można znaleźć tutaj.

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim 

W drugim tygodniu ferii odbyły się kolejne dwa festyny zorganizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim w ramach Akcji Zima. We wtorek dzieci miały okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które ze względu na pogodę zostało przeniesione z boiska przy CKiS do Sali szklanej w siedzibie instytucji. Natomiast w czwartek festyn, zgodnie z planem, odbył się na terenie Faktorii Handlowej. W tym tygodniu zajęcia sportowe prowadzone były przez trenera taekwon-do, który szybko rozruszał uczestników, a następnie odbyły się animacje dla najmłodszych. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję skorzystać z fotobudki. Ponadto można było wypić ciepłą herbatę, a nawet piec kiełbaski przy mobilnym palenisku.

Baseny

Warto dodać, że do dyspozycji młodych Pruszczan w czasie ferii pozostawały również kryte pływalnie, które na ten czas przygotowały specjalną ofertę bezpłatnych wejść dla uczniów – mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

Kino na Bursztynowym Szlaku

Podczas całych ferii można było korzystać z oferty filmowej przygotowanej przez Kino na Bursztynowym Szlaku. Obecny repertuar obowiązuje od 9 lutego 2024 r., a szczegółowy plan seansów wraz z datami dostępny jest w zakładce Wydarzenia. Miłośnicy kina mogą cieszyć się bogatą ofertą filmową i wybierać spośród różnorodnych produkcji, zapewniając sobie przyjemne i kulturalne spędzenie czasu.

Dom Wiedemanna

W drugim tygodniu ferii odwiedzić było można ekspozycję  "Retro granie w Wiedemannie" – na I piętrze budynku Domu Wiedemanna, gdzie zaprezentowano historyczny, 8- i 16-bitowy sprzęt komputerowy oraz gry i programy m.in. atari, commodore, amigi, amstrady. Podczas wydarzenia można było również spróbować swoich sił w retro grach!

Ponadto jeszcze do 3 marca 2024 r., w Domu Wiedemanna trwać będzie wystawa malarstwa Marka Okrassy. Ekspozycja dostępna jest od wtorku do niedzieli, w godzinach od 12:00 do 16:30.

Zapraszamy do prześledzenia fotorelacji z drugiego tygodnia ferii w Pruszczu Gdańskim: