Image

Przyjdź do Kina na Bursztynowym Szlaku - znamy nowy repertuar!

Przed nami kolejne produkcje z nowego repertuaru Kina na Bursztynowym Szlaku. Wspólnie odkryjemy emocjonujące historie, ekscytujące przygody. A tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić pruszczańskiego kina, serdecznie zapraszamy do dołączenia do społeczności kinomanów i cieszenia się magią kina razem z nami. Przybywajcie na niezapomniane seanse!

Najbliższy repertuar otwierają takie filmy jak:
  • Priscilla - to amerykański dramat biograficzny o losach żony króla rock'n'rolla w reżyserii Sofii Coppoli. Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.
  • Sami swoi. Początek - ta barwna opowieść w reżyserii Artura Żmijewskiego, zabierze nas w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż. Pawlak i Kargul - bohaterowie kultowej trylogii "Sami swoi" przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo... "Sami swoi. Początek" to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.
  • Anatomia Upadku - mistrzowski thriller w reżyserii Justine Triet, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie "Czy zabiła?" ogląda się z zapartym tchem i do ostatniej minuty trzyma w napięciu. To jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca pięciu nominacji do Oscarów (w tym dla Najlepszego Filmu), dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć na wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: "Czy to zrobiła?".
  • Emma i czarny jaguar - to ujmująca opowieść w reżyserii Gilles de Maistre o przyjaźni między młodą dziewczynką a dzikim zwierzęciem. W przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła znajomość dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach.
  • Krótka Historia Polskiego Kina - Ostatni Dzień Lata część II - film z 1958 roku w rezyserii Tadeusza Konwickiego będzie można obejrzeć na ekranie pruszczańskiego kina studyjnego tylko jeden raz - w poniedziałek, 19 lutego 2024 r. o godz. 19:00. W fabule filmu ona i on spotykają się na nadmorskiej plaży. Historia, której nie da się opowiedzieć, bo cała jest nastrojem zapisanym w ruchomych obrazach. Pierwszy polski film nowofalowy, jeden z najniezwyklejszych debiutów w historii polskiego kina.
  • W ofercie kina znajdziemy także propozycje z poprzedniego repertuaru, wśród nich są: Obsesja - świetny dramat z Natalie Portman i Julianne Moore w rolach głównych, Cudowny chłopak. Biały ptak - ekranizacja światowego bestsellera „Cudowny chłopak” oraz dwie produkcje dla najmłodszych widzów tj. Katak. Podwodna przygoda i Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa.


Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi filmowych, które przygotował kierownik kina Andrzej Kulesza.